
У Србији облачно с кишом, на планинама са снегом и хладније, посебно на северу и западу земље. У нижим пределима северне и западне Србије, са падом температуре, киша ће прелазити у суснежицу и снег, крајем дана и током ноћи понегде уз формирање мањег снежног покривача, а локално је могућа и киша која ће се ледити при тлу. Више падавина очекује се у северозападним и јужним пределима Србије. Ветар слаб и умерен, у кошавском подручју и на планинама повремено јак, јужних смерова, на северу умерен повремено и јак северни и североисточни. Најнижа температура од -1 до 7 степени, највиша од 2 степена на северу Војводине до 12 степени у централној и јужној Србији.
У Зајечару претежно облачно, могућа киша у вечерњим часовима. Ветар слаб до умерен, источни и југоисточни. Минимална температура 2, максимална дневна око 8 степени. Сутра облачно и тмурно. Најнижа температура 1, највиша до 9 степени.
БИОМЕТЕОРОЛОШКА ПРОГНОЗА
Биометеоролошка ситуација може имати релативно неповољан утицај на особе са реуматским и респираторним тегобама.
Могуће метеоропатске реакције су главобоља, нерасположење и поремећај сна.
Препоручује се додатан опрез у саобраћају.
АМСС
Последњег јануарског дана возачи у поподневним сатима могу очекивати појачан интензитет саобраћаја и повремено успоренију вожњу на прилазима већих градова.
Проходност путева је добра, али повремена киша као и снег на планинама доносиће захтевније услове вожње, саопштио је АМСС.
Ниске температуре у јутарњим и вечерњим часовима ће на мокрим деоницама условљавати појаву поледице због чега треба бити опрезан нарочито на надвожњацима и мостовима где је температура због струјања ваздуха увек неколико степени нижа, а ризичне могу бити и кривине пре свега у планинским пределима.
Према информацијама Управе граничне полиције, теретна возила на граничном прелазу Батровци, на излазу из Србије чекају 60 минута.













