Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Boru tokom vikenda isključili su iz saobraćaja dvojicu vozača koji su upravljali vozilima pod dejstvom psihoaktivnih supstanci.
Policija je zaustavila četrdesetšestogodišnjeg vozača automobila marke „golf”, za koga je utvrđeno da je vozio pod dejstvom kokaina, amfetamina i metadona. U Kladovu je zaustavljen i četrdesetčetvorogodišnji vozač „fijata”, koji je bio pod dejstvom kanabisa.
Prilikom pretresa vozila „fijat” pronađena je manja količina biljne materije za koju se sumnja da je marihuana. Nakon veštačenja, protiv vozača će nadležnom tužilaštvu biti podneta krivična prijava zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćeno držanje opojnih droga.
Obojici vozača određeno je zadržavanje, a protiv njih će biti podnete odgovarajuće prekršajne prijave.






