Timočka KrajinaBorIZBORI 2022 – Bor: Preliminarni rezultati lokalnih izbora

IZBORI 2022 – Bor: Preliminarni rezultati lokalnih izbora

Bor: Lokalni izbori – 2022

Prema preliminarnim rezultatima lokalnih izbora za odbornike Skupštine grada Bora, najviše glasova ima lista „Aleksandar Vučić – Zajedno možemo sve”, odnosno 8.794 glasova ili 35,38% / 15 odborničkih mandata.

Druga je lista „Dragan Marković – Ujedinjena opozicija Bora (Narodna stranka, Demokratska stranka, Vlaška narodna stranka, Zajedno za Srbiju)” ima 3.802 glasa ili 15,29% / 6 odborničkih mandata.

Treća je lista „Ivica Dačić – Premijer Srbije” sa 2.677 glasova ili 10,77% / četiri odbornička mandata. Lista „Most – Naš grad, naša sela, naš gradonačelnik Miki Janošević” ima 2.447 glasova ili 9,84% / četiri odbornička mandata.

Lista „Marinika Tepić – Za pobedu Bora (Stranka slobode i pravde, Vlaška stranka, Pokret slobodnih građana)” ima 2.238 glasova ili 9% / tri mandata.

Liste „Boško Obradović – Srpski pokret DVERI – POKS – Miloš Parandilović – Patriotski blok za obnovu Kraljevine Srbije” ima 1.017 glasova ili 4,09% / jedan mandat u lokalnom parlamentu, „Mladi u Bor(bi) za opstanak Bora i okolnih sela! – Vladimir Stojičević” ima 876 glasova ili 3.52% / jedan mandat i „Grupa građana Borci za Bor” ima 774 glasa 3,11% / jedan mandat.

Ostale liste ostale su ispod cenzusa od tri odsto. Bez mandata ostala je koalicija „Dosta je bilo – Suverenisti – Saša Radulović (DJB)” sa 2,81%; „Jedinstvena Srbija Dragan Marković Palma Domaćinski Bor” sa 1,97% i „Dr Vojislav Šešelj – Srpska radikalna stranka” sa 1,27%.

Na glasanje u Boru izašla su 24.862 građana, ili 61,20% birača.

Svi mediji koji preuzmu tekst, fotografije ili video, dužni su da navedu izvor – Timočka (timocka.rs). Ukoliko preuzimaju kompletan tekst i fotografije, veći deo teksta, ili je preneta integralna vest, u obavezi su da navedu izvor i postave link ka toj vesti.

POSTAVI ODGOVOR

molimo unesite svoj komentar!
ovde unesite svoje ime

POSTAVI ODGOVOR

molimo unesite svoj komentar!
ovde unesite svoje ime

Društvene mreže

24,195PratilacaLajkuj
4,187PratilacaZaprati
1,252PratilacaZaprati
222PratilacaBaci sub