U Srbiji toplo i vetrovito, duvaće umeren i jak, južni i jugoistočni vetar, sredinom dana i poslepodne ponegde kratkotrajno i sa olujnim udarima. Nakon sunčanog jutra, tokom prepodneva postepeno naoblačenje sa zapada. Kiša i lokalni pljuskovi, koji će ponegde biti praćeni i grmljavinom, poslepodne očekuju se u Bačkoj, Sremu, zapadnoj i jugozapadnoj Srbiji, uveče i u centralnim, a tokom noći i u ostalim predelima naše zemlje. Krajem dana i tokom noći kiša će preći u sneg u planinskim predelima jugozapadne i južne Srbije, vetar će biti u slabljenju i skretanju na severozapadni, a temperatura u padu. Najniža temperatura od 1 do 9, a najviša dnevna od 15 do 20 stepeni.
U Zaječaru promenljivo oblačno sa dužim sunčanim periodima. Minimalna temperatura oko 8, maksimalna dnevna do 20 stepeni. Duvaće umeren do jak vetar, južnog i jugoistočnog pravca. Sutra pretežno oblačno sa kišom. Najniža temperatura oko 5, najviša oko 9 stepeni.
BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA
Biometeorološke prilike mogu prouzrokovati tegobe kod većine hronično obolelih, a naročito kod cerebrovaskularnih bolesnika i osoba sa disajnim problemima.
Glavobolja, reumatski bolovi i razdražljivost su moguće meteoropatske reakcije.
Dodatan oprez je neophodan učesnicima u saobraćaju.
AMSS
Nakon stabilnog i lepog vremena posle podne i uveče očekuje se promena, uz kišu i pljuskove.
Zbog pada temperature krajem dana, uveče u planinskim predelima kiša će prelaziti u sneg, uz moguće otežane uslove na putevima.
AMSS podseća da vozila moraju da imaju zimske pneumatike ukoliko se na kolovozu nalaze sneg, led ili poledica.
Kamioni se na graničnim prelazima Batrovci i Šid od jutros zadržavaju oko pet sati, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Na prelazu Kelebija kamioni čekaju oko četiri sata, a na Bezdanu i Horgošu dva.
Za putnička vozila nema zadržavanja na graničnim prelazima.
Zadržavanja nema ni na naplatnim rampama auto-puteva.







