Током претходног дана на путевима у Републици Србији догодило се 66 саобраћајних незгода у којима су две особе изгубиле живот, док је 25 лица повређено, саопштила је Полицијска управа Зајечар.
Са побољшањем временских услова, бициклисти су све чешћи учесници у саобраћају, због чега надлежни подсећају на обавезу коришћења исправних светлосних уређаја – белог светла напред и црвеног позади, као и рефлектујућих елемената, посебно у условима смањене видљивости. Истиче се да је неопходно поштовање саобраћајних прописа и вођење рачуна о сопственој и безбедности других учесника у саобраћају.
Бициклисти су дужни да се крећу површинама намењеним за ту врсту саобраћаја, односно бициклистичким стазама и тракама, где оне постоје. Уколико таква инфраструктура није изграђена, дозвољено је кретање коловозом, и то десном ивицом, уз доследно поштовање прописа.
Из Полицијске управе апелују и на возаче моторних возила да покажу додатни опрез, одржавају прописано одстојање приликом претицања и уважавају бициклисте, нарочито на раскрсницама.
„Безбедност у саобраћају је заједничка одговорност. Пажњом, поштовањем правила и толеранцијом – чувамо животе”, наводи се у саопштењу.


