Povodom obeležavanja 9. maja – Dana pobede nad fašizmom, u Zaječaru je održana ceremonija polaganja venaca na spomen-kosturnicu palim borcima i žrtvama fašističkog terora.
Vence su položili predstavnici Grada Zaječara, boračkih organizacija, vojske, veterana policije i vojske, kao i delegacija Ambasade Ruske Federacije u Republici Srbiji.
Tom prilikom odata je pošta svim stradalima u borbi za slobodu i istaknuta važnost očuvanja sećanja na heroje koji su dali živote u borbi protiv fašizma.
U salonu Gradske uprave organizovan je prijem za delegaciju Ruske ambasade. U prijateljskoj i svečanoj atmosferi razgovarano je o istorijskim vezama srpskog i ruskog naroda, negovanju tradicije antifašizma i unapređenju saradnje.
Dan pobede nad fašizmom predstavlja jedan od najvažnijih datuma moderne istorije i trajni podsetnik na značaj mira, slobode i zajedništva među narodima.






















