Potpredsednik Skupštine grada Bora, Ivan Vučković, sastao se u Vladi Srbije sa ministrom Nenadom Popovićem.
Na zvaničnom sastanku, održanom u kabinetu ministra, razgovaralo se o predstojećim izborima u Boru, kao i o ukupnoj društveno-ekonomskoj situaciji u istočnoj Srbiji. Vučković je istakao da životni standard beleži rast i da su građani time zadovoljni, ali da i dalje postoji značajan prostor za pokretanje novih projekata i dodatna ulaganja.
Poseban akcenat stavljen je na uređenje Borskog jezera i Brestovačke Banje, koje su ocenjene kao biseri grada Bora. Prema rečima Vučkovića, ove lokacije trebalo bi urediti po uzoru na Srebrno jezero, kako bi kroz sadržaje namenjene deci i mladima postale istinska izletišta i rekreativni centri za sve građane.
Tokom razgovora bilo je reči i o naselju Savača, stanju sporta u gradu, kao i o problemima povezanim sa rudarenjem. Istaknuto je da je Bor u većini segmenata tokom poslednje decenije ostvario vidan napredak, ali da je sada neophodno nastaviti sa ulaganjima kako bi se obezbedila adekvatna infrastruktura za razvoj sporta, zdravlja i rekreacije.
Na kraju sastanka, Vučković je uputio poziv ministru Popoviću da poseti Bor i lično se upozna sa potencijalima i izazovima grada.
Podsećanja radi, Vučković je preuzeo rukovodstvo Srpske narodne partije u Boru, čiji je osnivač i predsednik ministar dr Nenad Popović. On je takođe saradnik Ambasade Ruske Federacije u Beogradu, dugogodišnji profesor filozofije i aktivni politički analitičar.




