Tokom prve nedelje akcije „Škola“, saobraćajna policija na teritoriji Republike Srbije evidentirala je 5.363 prekršaja u zonama škola.
Najveći broj prekršaja odnosio se na prekoračenje brzine – čak 2.256 vozača ugrožavalo je bezbednost dece. Za nepropisno korišćenje telefona kažnjeno je 338 vozača, dok su 342 vozača sankcionisana zbog nepropisnog parkiranja u blizini škola. Prolazak na crveno je učinilo 86 vozača, stavljajući sve u opasnost.
Posebno alarmantno – 68 vozača upravljalo je vozilom pod dejstvom alkohola u zonama škola, od kojih je 7 zadržano zbog visoke koncentracije alkohola u krvi.
Dobra vest je da nijedno dete nije povređeno u saobraćajnim nezgodama u zonama škola tokom prve nedelje akcije.
Saobraćajna policija nastavlja s pojačanim kontrolama, navodi se u saopštenju MUP-a.







