U Srbiji pretežno oblačno, mestimično sa kišom, na planinama sa snegom uz povećanje visine snežnog pokrivača. Sneg se ujutro i prepodne očekuje ponegde i u nižim predelima zapadne, centralne i južne Srbije. Vetar umeren i jak, severozapadni. Najniža temperatura od 1 do 5, a najviša od 6 do 11 stepeni.
U Zaječaru uglavnom oblačno, slaba kiša u jutarnjim časovima. Umeren do jak vetar, zapadni i severozapadni. Minimalna temperatura 5, maksimalna dnevna oko 11 stepeni. Sutra mestimično oblačno sa sunčanim intervalima. Najniža temperatura 4, najviša do 12 stepeni.
BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA
Relativno povoljna biometeorološka situacija iako su kod pojedinih hronično obolelih moguće uobičajene tegobe.
Oprez se savetuje osobama sa srčanim tegobama.
Meteoropatske reakcije su moguće u vidu reumatskih bolova i neraspoloženja.
Povećana koncentracija se preporučuje učesnicima u saobraćaju.
AMSS
Auto-moto savez Srbije (AMSS) saopštio je da vozače u Srbiji očekuju mokri kolovozi i slabija vidljivost zbog najavljene kiše, dok se na planinama predviđa sneg.
AMSS upozorava vozače da prilagode vožnju uslovima na putu, navodi se u saopštenju.
U Timočkoj Krajini putevi su uglavnom vlažni. Na prevoju Čestbrodica ima magle i vidljivost je smanjena do 50 metara, a preko prevoja Tresibaba od 50 do 100 metara. Povremeni sitni odroni mogući su duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima, zasecima, najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali, u klisuri Korenatac i na Babinom zubu.
Prema poslednjim informacijama dobijenim od Javnog preduzeća „Putevi Srbije”, na naplatnim stanicama na autoputevima u Srbiji nema zadržavanja vozila.
Prema informacijama Uprave granične policije, nema zadržavanja na graničnim prelazima na putničkim terminalima, a na teretnim terminalima na prelazima Batrovci i Šid na izlazu iz Srbije teretna vozila čekaju po četiri sata, a na Horgošu oko sat.






