Na završenom konkursu „Mobilni telefon u fizičkom eksperimentu”, koji je organizovao PMF u Nišu, učenici Gimnazije Zaječar osvojili su drugu nagradu.
Eksperiment sa kojim su zajednički nastupili Branko Grbić (III4) i Zoran Lunganović (I4) povezao je fiziku i muziku. Naime, zajedno sa svojim mentorom Mladenom Šljivovićem, oni su merili promene frekvencije prilikom zatezanja žice na gitari i tako odredili Jungov modul elastičnosti.
Na takmičenju je učestvovala još jedna Zaječarka, Aleksandra Petković, kojoj je mentor takođe bio Šljivović.
Iz Gimnazije u Zaječaru navode da je ovo četvrti konkurs za učeničke eksperimente koji organizuje PMF u Nišu, odakle su se zaječarski gimnazijalci uvek vraćali sa nagradama.
Sve čestitke Branku i Zoranu, kao i njihovom mentoru Mladenu Šljivoviću.







