У Лубници код Зајечара јуче је одржана манифестација традиционалног народног стваралаштва „Лубничка гастро-фолклоријада“, с циљем очувања културног наслеђа овог краја.
Након дефилеа учесника и заједничког кола приређен је богат програм у коме су учествовала културно уметничка друштва из: Грљана, Звездана, Гамзиграда, Халова, Рготине, Глоговице, као и „Никола Пашић” из Зајечара.
У оквиру манифестације одржано је такмичење у припремању разноврсних традиционалних јела. Победила је екипа „Дивље сокаче“ из Лубнице, друго место је освојило је „Удружење жена Грљан“, а треће место „Кривовирска сиријада“. Победници такмичења освојили су награду од 50.000,00 динара, другопласирани од 20.000,00 динара, а трећепласиранима припало је 10.000,00 динара.
Током дана организована су спортска надметања у фудбалу, кошарци, надвлачењу конопца, али и такмичење у испијању пива.
Организатор и покровитељ манифестације је Град Зајечар, а у реализацији, поред Установе Народно позориште Тимочке Крајине – Центар за културу „Зоран Радмиловић“, учествују Туристичка организација града Зајечара, Спортски савез и Месна заједница Лубница.