
Европска недеља спорта у Зајечару отворена је јавним тренингом кошарке у дворишту Основне школе „Хајдук Вељко”.
А каква би то спортска недеља била да један од ових дана није посвећен најтрофејнијем српском спорту.
Јавни тренинг првог дана манифестације на новим теренима ОШ „Хајдук Вељко” у Котлујевцу одржали су тренери зајечарских кошаркашких клубова „Бин”, „Младост” и „Тимок” – Небојша Николић, Владимир Станковић и Драган Марковски. Малишани су уживали у разним кошаркашким игрицама и полигонима, спремљеним за ову прилику.

„Велико ми је задовољство што је Зајечар четврту годину у низу домаћин једне овакве манифестације, која промовише оно најважније што спорт треба да представља. Олимпијски комитет Србије препознао је Зајечар као одличног организатора, па се надам да ћемо и у будућности бити домаћини овог престижног спортског догађаја”, поручио је Станковић.
Три кључне поруке овогодишње Европске недеље спорта су: радост, отпорност и повезивање генерација. Бити физички активан са другима помаже стварање заједништва. Спорт нас учи вредностима, попут фер плеја, тимског рада, једнакости, инклузије и поштовања, које су кључне када је у питању повезивање генерација. Спорт је за све генерације и све узрасте. Апсолутно свако може пронаћи активности у којима може уживати, било да је то шетња на отвореном, вежбање, трчање или бављење неким одређеним спортом.

За данас је заказан јавни тренинг рукомета на Поповој плажи у извођењу РК „Зајечар 1949”, са почетком у 11:00 сати, док је дан касније у исто време на „мини пич“ терену СРЦ „Попова плажа” на програму јавни тренинг Школице спорта „Тим”.
У недељу, 26. септембра на распореду је рекреација жена, а све заинтересоване даме имаће прилику да од 10:30 до 11:30 присуствују јавном тренингу под надзором лиценцираних фитнес инструктора.

Манифестација Спортског савеза града Зајечара наставља се и наредне недеље, дакле без паузе до 30. септембра, а комплетну сатницу и распоред одржавања јавних тренинга можете погледати у табели:
| Догађај | Датум | Време | Место |
| Јавни час: Кошарка | 23.09.2021. | 11:00–13:00 | ОШ „Хајдук Вељко”: Спортски терен |
| Јавни тренинг: Рукомет | 24.09.2021. | 11:00–12:30 | СРЦ „Попова плажа”: Рукометни терен |
| Јавни тренинг: Школица спорта „Тим” | 25.09.2021. | 11:00–12:30 | СРЦ „Попова плажа”: Терен „мини пич“ |
| Јавни тренинг: Рекреација жена | 26.09.2021. | 10:30–11:30 | СРЦ „Попова плажа”: Терен за бадминтон |
| Јавни тренинг: Гимнастика | 27.09.2021. | 17:00–18:00 | СРЦ „Попова плажа”: Плато |
| Јавни тренинг: Одбојка | 28.09.2021. | 11:00–12:30 | ОШ „Љ. Радосављевић Нада”: Спортски терен |
| Јавни час: Физичко васпитање | 29.09.2021. | 10:30–11:30 | ПУ „Ђулићи”: Двориште „Ђурђевак” |
| Јавни тренинг: Фудбал | 30.09.2021. | 16:30–18:00 | Градски стадион на Краљевици |
До краја месева ће у Аранђеловцу, Зрењанину, Зајечару, Бору, Књажевцу, Пироту, Сомбору, Београду и Вршцу бити организован читав низ спортских догађаја као што су „Спортски изазов”, „Школски спортски дан” и „Олимпијски час”, а који ће се реализовати кроз демонстрације различитих спортова, јавне тренинге, едукативне радионице и мини турнире.

