ДруштвоВремеУглавном суво са дужим сунчаним интервалима, до 28 степени

Углавном суво са дужим сунчаним интервалима, до 28 степени

Град Зајечар – Људи шетају

У Србији променљиво облачно и суво са дужим сунчаним интервалима, понегде и претежно сунчано. Ветар слаб и умерен, на северу и истоку повремено и јак, западни и северозападни, увече у слабљењу. Најнижа температура од 11 до 18, а највиша од 24 до 28 степени.

У Зајечару сунчано. Минимална температура 12, максимална дневна око 24 степена. Дуваће умерен, западни ветар. Сутра променљиво облачно, са више сунца. Најнижа температура 12, највиша до 28 степени.

БИОМЕТЕОРОЛОШКА ПРОГНОЗА

Очекује се повољнија биометеоролошка ситуација која ће допринети смањењу тегоба код свих хроничних болесника.

Известан опрез је неопходан код особа са психичким обољењима.

Могућа је раздражљивост и нервоза.

Саветује се додатна пажња у саобраћају.

АМСС

Ауто-мото савез Србије (АМСС) саопштио је да возаче у Србији очекују суви коловози.

Саобраћај је умереног интензитета, поподне се очекују веће гужве.

Ауто-мото савез Србије апеловао је на возаче да буду посебно опрезни на путевима у планинским пределима. У планинским пределима присутан је ризик од одрона, а опрез је неопходан на путевима кроз клисуре, тунеле и усеке.

У Тимочкој Крајини путеви су суви. Повремени ситни одрони могући су дуж свих нестабилних камених косина, у клисурама, усецима, засецима, најизраженији су на Ђердапској магистрали и у клисури Коренатац.

  • Услед активирања клизишта на државном путу II Б реда број 396, деоница Поречки мост–Мироч, саобраћај се одвија наизменичним пропуштањем возила. Моле се учесници у саобраћају да поштују постављену привремену саобраћајну сигнализацију и да прилагоде брзину кретања условима на путу.

Према последњим информацијама добијеним од Јавног предузећа „Путеви Србије”, на наплатним станицама на ауто-путевима у Србији нема задржавања возила.

Према информацијама Управе граничне полиције добијеним у 07:15 сати, на граничним прелазима на путничким терминалима задржавања: на Хоргошу 90 минута; на Келебији 60 минута; на Прешеву 30 минута; на Градини 50 минута. На теретним терминалима: на Батровцима 240 минута; на Шиду 120 минута.

Сви медији који преузму текст, фотографије или видео, дужни су да наведу извор – Тимочка (timocka.rs). Уколико преузимају комплетан текст и фотографије, већи део текста, или је пренета интегрална вест, у обавези су да наведу извор и поставе линк ка тој вести.