VestiDanas promenljivo oblačno, mestimično sa kišom, pljuskovima i grmljavinom

Danas promenljivo oblačno, mestimično sa kišom, pljuskovima i grmljavinom

Град Зајечар – Котлујевац

U Srbiji promenljivo oblačno, mestimično sa kišom, pljuskovima i grmljavinom, i u većini mesta malo svežije, ali i dalje toplo vreme. Ponegde se očekuju kratkotrajne vremenske nepogode: lokalno veća količina padavina za kratak vremenski period, grad, u zoni pljuska jak vetar. Najniža temperatura od 16 do 22, a najviša od 27 do 30, na jugu i istoku i do 33 stepena.

U Zaječaru mestimično oblačno sa sunčanim periodima, tokom dana povremena kiša praćena grmljavinom. Vetar slab do umeren, severni. Minimalna temperatura 19, maksimalna dnevna do 32 stepena. Sutra promenljivo oblačno i toplo sa sunčanim intervalima. Najniža temperatura 19, najviša oko 30 stepeni.

AMSS

Sa prvim popodnevnim satima počinje i prvi vikend u najtoplijem mesecu u godini koji na početku letnjih godišnjih odmora donosi veću gustinu saobraćaja.

- Advertisement -
Reklamirajte se na našem portalu
Promovišite svoj biznis kroz banere, PR tekstove i društvene mreže i doprite do hiljada čitalaca svakog dana.
Pišite nam

I pored toga što će ova letnja turistička sezona sigurno biti dugačija od prethodnih, osetno veći broj vozila očekuje se prvo na koridoru 10 koji koristi veliki broj stranih državljana iz zapadnog dela Evrope na putu do Turske, a koji vodi preko Mađarske i Srbije, saopštava AMSS.

S obzirom da se do Egejskog mora i Grčke još uvek ne može južnim krakom ovog koridora i Makedonije, jer je još uvek zatvoren granični prelaz Evzoni, do Grčke građani Srbije mogu jedino preko Bugarske što će sigurno stvoriti dodatno veću gustinu saobraćaja, a samim tim će povremeno biti i dužih zadržavanja na graničnom prelazu Gradina, najopterećenijim prelazu sa Bugarskom.

Na naplatnim rampama nema zadržavanja.

Kamioni na Horgošu čekaju tri sata, kao i na prelazu Kelebija.

Svi mediji koji preuzmu tekst, fotografije ili video, dužni su da navedu izvor – Timočka (timocka.rs). Ukoliko preuzimaju kompletan tekst i fotografije, veći deo teksta, ili je preneta integralna vest, u obavezi su da navedu izvor i postave link ka toj vesti.

Odabir pisma

Ћирилица
Латиница