DruštvoVremeU nekim delovima povećanje snežnog pokrivača, uglavnom oblačno

U nekim delovima povećanje snežnog pokrivača, uglavnom oblačno

Град Зајечар — Снег

U Srbiji oblačno i u većini krajeva sa snegom. Doći će do manjeg povećanja snežnog pokrivača u svim krajevima, osim na krajnjem severu. Duvaće slab i umeren, severni i severozapadni vetar. Najniža temperatura -1 do 1, najviša od 1 do 4 stepena.

U Zaječaru oblačno, sa mešovitim padavinama povremeno, kišom i snegom. Minimalna temperatura 1, maksimalna dnevna oko 3 stepena. Duvaće umeren vetar, zapadnog pravca. Sutra promenljivo oblačno. Najniža temperatura -3, najviša do 4 stepena.

BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA

Nepovoljna biometeorološka situacija može usloviti pojačanje tegoba kod većine hronično obolelih.

- Advertisement -
Reklamirajte se na našem portalu
Promovišite svoj biznis kroz banere, PR tekstove i društvene mreže i doprite do hiljada čitalaca svakog dana.
Pišite nam

Poseban oprez se savetuje cerebro i kardio-vaskularnim bolesnicima i astmatičarima.

Reumatski bolovi, pospanost i glavobolja su moguće meteoropatske reakcije.

Preporučuje povećana koncentracija svim učesnicima u saobraćaju.

AMSS

Auto-moto savez Srbije (AMSS) saopštio je da vozače u Srbiji očekuju zimski i otežani uslovi vožnje, jer će zbog padavina biti mokri kolovozi širom zemlje, a ponegde ima i raskvašenog snega.

Magla i niska oblačnost dodatno otežavaju vožnju i usporavaju saobraćaj, jer se na pojedinim mestima vidljivost smanjuje. U planinskim predelima treba očekivati sneg i poledicu, pa je upotreba zimskih guma i zimske opreme obavezna.

Saobraćaj je umerenog inteziteta.

U planinskim predelima prisutan je rizik od odrona koji su učestali zbog loših vremenskih prilika, a oprez je neophodan na putevima kroz klisure, tunele i useke.

U Timočkoj Krajini putevi su mokri, dok ponegde ima i snega do 5cm. Povremeni sitni odroni mogući su duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima, zasecima, najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali, u klisuri Korenatac i na Babinom zubu. Zbog pojave magle, vidljivost je smanjena. Obavezna je zimska oprema na pojedinim mestima.

Prema poslednjim informacijama dobijenim od Javnog preduzeća „Putevi Srbije”, na naplatnim stanicama na auto-putevima u Srbiji nema zadržavanja vozila.

Prema informacijama Uprave granične policije dobijenim u 07:30 časova, na graničnim prelazima na putničkim terminalima nema trenutno zadržavanja. Na teretnim terminalima na graničnim prelazima na izlazu iz Srbije zadržavanje: na Horgošu 90 minuta.

Svi mediji koji preuzmu tekst, fotografije ili video, dužni su da navedu izvor – Timočka (timocka.rs). Ukoliko preuzimaju kompletan tekst i fotografije, veći deo teksta, ili je preneta integralna vest, u obavezi su da navedu izvor i postave link ka toj vesti.

Odabir pisma

Ћирилица
Латиница