4. Timočki maraton je uspešno završen. Ove godine na maratonu je učestvovalo 136 takmičara i nešto manje od ukupno 200 učesnika, što planinara, rekreativaca i građana Zaječara. Na maratonu je takođe učestvovalo dosta takmičara iz drugih krajeva Srbije (Jagodine, Paraćina, Beograda, Niša, Aleksinca…).
Kao i svake godine bilo je ukupno 5 staza koje su prilagođene bukvalno svima od 8 km pa sve do 68,7 km, svako je mogao da se pronađe na nekoj od njih ili da se oproba i testira na onim malo dužim.
Pobednici na stazi Stazi zadovoljstva-S1 (8 km) u muškoj konkurenciji su:
1. Ivan Koželj
2. Strahinja Đorđević
3. Saša Jovanović
Staza zadovoljstva-S1 (8 km), ženska konkurencija:
1. Lena Maletić
2. Helena Milijić
3. Jana Milošević
Staza Pripravničkog maratona-S2 (12,2 km), muška konkurencija:
1. Miloš Rondović
2. Lazar Momčilović
3. Saša Dulović
Staza Piprivničkog maratona-S2 (12,2 km), ženska konkurencija:
1. Sofija Stanković
2. Jelisaveta Stanković
3. Dragica Stanković
Staza Malog maratona-S3 (18 km), muška konkurencija:
1. Miloš Hristić
2. Miloš Simeonović
3. Milan Ignjatović
Staza Malog maratona-S3 (18 km), ženska konkurencija:
1. Milica Nikolić
2. Suzana Balać
3. Jelena Stefanović
Staza Srednjeg maratona-S4 (39,7 km), muška konkurencija:
1. Miloš Panić
2. Slavoljub Vidanović
3. Dejan Antonijević
Staza Srednjeg maratona-S4 (39,7 km), ženska konkurencija:
1. Maja Milutinović
2. Nadica Jovanović
3. Sandra Stojković
Staza Velikog maratona-S5 (68,75 km), muška konkurencija:
1. Nenad Nikolić
2. Đorđe Živanović
3. Srđan Radojčić
Staza Velikog maratona-S5 (68,75 km), ženska konkurencija:
1. Danijela Filipović
2. Selena Mitrovski
3. Jelena Jonić
Najmasovniji klub na maratonu je AK „Mladost”, a najmasovnije društvo na stazi S5 je PSK „Istok-Timočki divljaci”. Takođe su dodeljena priznanja za najmlađe i najstarije takmičare na maratonu.
„Posebna zahvalnost Snežani Brložanović iz Kladova na nesebičnoj pomoći oko realizacije 4. Timočkog maratona, zatim Kompas Media, Coca Cola HBC, Dunav osiguranje, Ministarstvo odbrane Republike Srbije, Komandi za razvoj Timočke brigade, Klubu ljubitelja timočkih pruga”, kažu iz planinarskog društva „Dragan Radosavljević”.
„Drago nam je što svake godine svojim aktivnim učešćem na Timočkom maratonu doprinosite tome da ova sportska manifestacija još više zaživi i da se Zaječarski bastioni otrgnu od zaborava, da se na jedan zdrav i prirodan način promovišu”, dodaju iz OPSD „Dragan Radosavljević” Zaječar.







