U Srbiji pretežno oblačno, na severu i zapadu hladnije, mestimično s kišom, a poslepodne kiša se ponegde očekuje i u centralnim krajevima. U ostalom delu suvo i toplo, u toku noći s kišom. Vetar slab i umeren, severni i severoistočni, na jugu južni i jugozapadni. Najniža temperatura od 4 do 13, a najviša od 13 na severu do 22 stepena na jugoistoku.
U Zaječaru promenljivo oblačno sa sunčanim periodima. Vetar umeren, južni i jugozapadni. Minimalna temperatura 9, maksimalna dnevna do 22 stepena. Prvog dana pretežno oblačno sa kišom. Najniža temperatura 10, najviša oko 17 stepeni.
BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA
Usled biometeoroloških prilika oprez se savetuje osobama sa respiratornim oboljenjima.
Moguće su izvesne tegobe kod srčanih bolesnika, pa im se preporučuje smanjena fizička aktivnost.
Od meteoropatskih reakcija mogu se javiti nervoza i smanjena radna sposobnost.
Svim učesnicima u saobraćaju preporučuje se dodatni oprez.
AMSS
U Srbiji će danas povremeno slaba kiša i mestimično mokri kolovozi usporavati vožnju, saopštio jer Auto-moto savez Srbije.
Metereolozi prognoziraju češću pljuskove u severnim i centralnim krajevima zbog čega će vozačima koji koriste ove puteve biti potrebna veća opreznost.
Magla otežava vožnju na jugu i jugoistoku Srbije, a najgušća je u Grdeličkoj klisuri.
Tokom popodneva očekuje se veći broj vozila i pojačan saobraćaj koji može usloviti usporenu vožnju na mestima gde su radovi u toku, a posebno na onim najfrekventnijim pravcima na kojima zbog većeg broja vozila i smanjenog protoka najčećšće dolazi do formiranja kolona.
Prema informacijama Uprave granične policije, dobijenim u 05:15 časova, teretna vozila na graničnom prelazu Horgoš na izlazak iz zemlje čekaju sedam sati.
Teretnjaci na Kelebiji čekaju pet sati, na Batrovcima četiri, a na Šidu dva sata.







