Тимочка КрајинаЗајечарДерби меч 10. кола Зоне „Исток” између домаћег „Тимока 1919” и „Танаска...

Дерби меч 10. кола Зоне „Исток” између домаћег „Тимока 1919” и „Танаска Рајића” завршен нерешеним резултатом

Дерби меч 10. кола Зоне „Исток” између домаћег „Тимока 1919” и „Танаска Рајића” одигран је јуче на Градском стадиону под Краљевицом. Око 500 љубитеља фудбала видело је чак четири гола, али су обе екипе показале веома слабу игру с обзиром на позицију на табели.

Зајечарци су повели већ у 2. минуту преко Уроша Николића који је из прве шутирао на одличну асистенцију Марка Цветковића са десне стране. Седам минута касније већ је било 2:0 за „Тимок 1919”, а гол је постигао централни нападач Ненад Стаменковић на додавање Уроша Николића. Очекивало се да ће домаћи играчи до краја напунити мрежу гостију, али су гости из Пирота спустили лопту на земљу и повезали своје редове. У 19. минуту Бранислав Пешић је смањио на 2:1 и наговестио да се гости неће лако предати. Након примљеног гола Зајечарци преузимају иницијативу, али промашаји Александра Илића у 30. минуту са 5. метара и Луке Стојадиновића у 31. минуту у ситуацији „један на један“, испоставиће се да су коштали „Тимок 1919” сва три бода.

На старту другог полувремена лоша игра обе екипе са пуно изгубљених лопти и погрешних додавања. У 54. минуту гости из Пирота су дошли до изједначења преко Андреје Апостоловића који је са 20 метара лобовао неопрезног голмана домаћих Милана Глишина. До краја утакмице Зајечарци су покушавали да продорима углавном са десне стране угрозе гол „Танаска Рајића”, али безопасно и безуспешно. Најзрелије прилике су виђене у последњим минутима утакмице. Лазар Јеремић је у 87. минуту са три метра шутирао преко гола а у 90. минуту је његов ударац одбранио голман Дарко Петровић. Такође је и шут Марка Ристића из слободног ударца са ивице шеснаестерца, у последњим секундама меча, зауставио голман гостију одличном парадом.

Све у свему обе екипе морају подићи ниво игре ако уопште имају амбиције да од идуће сезоне постану чланови Српске лиге.

Сви медији који преузму текст, фотографије или видео, дужни су да наведу извор – Тимочка (timocka.rs). Уколико преузимају комплетан текст и фотографије, већи део текста, или је пренета интегрална вест, у обавези су да наведу извор и поставе линк ка тој вести.