VestiDva poraza u nizu odbojkašica Zaječara, „Radnički” odneo bodove sa Kraljevice

Dva poraza u nizu odbojkašica Zaječara, „Radnički” odneo bodove sa Kraljevice

Nakon furioznog početka godine i četiri pobede u pet odigranih mečeva tokom januara, odbojkašice Zaječara vezale su dva poraza u prvoj nedelji februara.

Ako je poraz u Valjevu od 3:1 donekle bio i očekivan, jer je reč o jednom od konkurenata za plasman u viši rang, onda je gubitak bodova minulog vikenda od „Radničkog” iz Kragujevca na domaćem terenu ipak teško pao izabranicama trenera Tošića. Pogotovo ako se zna da su Zaječarke jesenas u Kragujevcu trijumfovale sa 3:1 u setovima i kući ponele sva tri boda.

U Zaječaru potpuno druga priča. Na kraju je bilo maksimalnih 0:3 za Kragujevčanke, iako je bilo sve sem lagane pobede za gošće u Hali sportova na Kraljevici u nedelju, 7. februara. Prvi set će svakako što pre želeti da zaborave zaječarske odbojkašice, bilo je ubedljivih 14:25 za gošće. Potom je viđen pravi triler na Kraljevici, velika borba i dva seta na razliku, ali na nesreću domaćih, sreća je prevagnula na stranu „Radničkog”, 26:28 glasio je rezultat u obe deonice, pa u Kragujevac idu bodovi.

Posle 14 odigranih utakmica, dve manje od odigranih kola zbog odloženih mečeva, Zaječarke su sa učinkom od po 7 pobeda i poraza 6. na tabeli Prve „B“ lige Srbije sa 19 osvojenih bodova, koliko ima i nedeljni rival iz Kragujevca, ali sa utakmicom više na svom kontu. Na čelu je ubedljivo ekipa Batajnice sa 43 boda, ispred druge ekipe beogradskog „Partizana” sa 36 i „Valjeva” koje je sakupilo 35.

Zaječarke u narednom 17. kolu po rasporedu gostuju ekipi „Rume”, koja se nalazi na začelju tabele sa svega 8 osvojenih bodova.

Svi mediji koji preuzmu tekst, fotografije ili video, dužni su da navedu izvor – Timočka (timocka.rs). Ukoliko preuzimaju kompletan tekst i fotografije, veći deo teksta, ili je preneta integralna vest, u obavezi su da navedu izvor i postave link ka toj vesti.