Timočka KrajinaZaječarEkipa Grljana pobednik Seoskih igara u Zaječaru

Ekipa Grljana pobednik Seoskih igara u Zaječaru

Foto: Glas sporta Zaječar

Seoske igre Sportskog saveza Srbije ponovo su ponudile sport u pravom smislu te reči u nedelju 25. maja na Kraljevici u Zaječaru, gde su se ekipe zaječarskih sela nadmetale za titulu šampiona i plasman na Regionalno takmičenje ove sada već tradicionalne sportsko – rekreativne manifestacije. Ekipa Grljana vezala je sedmi uzastopni trijumf na gradskim kvalifikacijama i obezbedila plasman u dalji krug nadmetanja.

Grljanci su slavili u osam od 10 sportskih disciplina, ispred Zvezdana, koji je trijumfovao u obaranju ruku i šahu i trećeplasirane Lubnice, koja se prikazala u dobrom svetlu završivši poravnata sa drugoplasiranim Zvezdancima, koji su uzeli srebro zahvaljujući tome što su imali trijumfe u dve od ukupno 10 disciplina.

Sve ekipe nagrađene su loptama i majicama, a prve tri ekipe dobile su i pehare Sportskog saveza Srbije.

- Advertisement -
Reklamirajte se na našem portalu
Promovišite svoj biznis kroz banere, PR tekstove i društvene mreže i doprite do hiljada čitalaca svakog dana.
Pišite nam

Nagrade su im uručili generalni sekretar Sportskog saveza Srbije Goran Marinković i predsednik i generalni sekretar Sportskog saveza grada Zaječara Dragiša Simonović i Igor Božinović.

Ekipa Grljana je novim trijumfom obezbedila plasman na Regionalno takmičenje, čiji domaćin još uvek nije određen, a nadmetanje je prema preliminarnom planu Sportskog saveza Srbije na programu u avgustu. Podsećanja radi, Grljanci su aktuelni vicešampioni Srbije, pošto su minule godine osvojili 2. mesto na završnom takmičenju održanom u Čačku.

Svi mediji koji preuzmu tekst, fotografije ili video, dužni su da navedu izvor – Timočka (timocka.rs). Ukoliko preuzimaju kompletan tekst i fotografije, veći deo teksta, ili je preneta integralna vest, u obavezi su da navedu izvor i postave link ka toj vesti.

Odabir pisma

Ћирилица
Латиница