Jedina kompanija koja se po avanturističkom duhu kad su chat servisi u pitanju može meriti sa Google-om, je Facebook. Istina, Google-ov nivo maštovitosti teško je dostići, ali ako Facebook nastavi ovako da eksperimentiše, možda ga u jednom trenutku i prestigne.
Nakon što je 2011. godine lansirao samostalnu aplikaciju, Facebook je 2014. njenu funkcionalnost zamrznuo, izbacivši iz nje funkciju četovanja, istovremeno lansiravši posebnu aplikaciju za chat — Messenger. Tako su korisnici Facebook-a, ukoliko su sa svojim virtualnim prijateljima želeli da ostanu u kontaktu na način na koji su navikli, morali koristiti dve aplikacije.
Pet godina kasnije, najnovije informacije sa bespuća interneta sugerišu da Facebook uskoro vraća mogućnost chat-a na mobilnu aplikaciju, ali Messenger će i dalje postojati. Naime, funkcionalnost chat-a u samoj aplikaciji neće biti na nivou one koju nudi Messenger, što znači da ćete za svu kompleksniju komunikaciju od pukog slanja i primanja poruka ipak morati koristiti njega.
Paralelno s ovim, Facebook razvija strategiju spajanja, odnosno čvršćeg povezivanja svih svojih servisa, koji pored navedenih obuhvataju još WhatsApp i Instagram. Biće zanimljivo videti kako će im ta integracija poći za rukom, odnosno koliko će tim potezom oduševiti ili razočarati korisnike.
Izvor: itvesti.info







