Timočka KrajinaZaječarGradonačelnik Zaječara Boško Ničić razgovarao sa učenicima iz Italije i Španije

Gradonačelnik Zaječara Boško Ničić razgovarao sa učenicima iz Italije i Španije

GU Zaječar – Prijem učenika i nastavnika iz Španije i Italije u okviru programa „Erazmus+ ”

U zaječarskoj Gradskoj upravi priređen je prijem za učenike iz Italije i Španije koji trenutno borave u Zaječaru.

GU Zaječar – Prijem učenika i nastavnika iz Španije i Italije u okviru programa „Erazmus+ ”

GU Zaječar – Prijem učenika i nastavnika iz Španije i Italije u okviru programa „Erazmus+ ”

U okviru programa „Erazmus+” učenici i nastavnici iz Španije i Italije već nekoliko dana borave u Zaječaru, a tom prilikom posetili su OŠ „Đura Jakšić”. U saradnji sa školama iz Grčke, Italije i Španije, OŠ „Đura Jakšić” realizuje projekat „Učimo zajedno kroz naše nasleđe”.

Saša Vojnović – direktor OŠ „Đura Jakšić” Zaječar

„Suština je da upoznajemo kulturno-istorijsko nasleđe koje imamo u gradovima i zemljama iz kojih potiču naše škole. Ono što naši učenici i nastavnici nose jesu lepi trenuci koje su doživeli u gradovima u Italiji i Španiji i Grčkoj i drago nam je da i Zaječar može da pokaže prirodne i kultuno-istorijske lepote. Cilj je da stvaramo prijateljstvo između naroda i da učimo kroz naše nasleđe. Posle ovog druženja ostaće jedna lepa uspomena našim učenicima ali i poštovanje prema kulturnim i prirodnim bogatstvima”, poručio je Saša Vojnović, direktor OŠ „Đura Jakšić” Zaječar.

GU Zaječar – Prijem učenika i nastavnika iz Španije i Italije u okviru programa „Erazmus+ ”

Gradonačelnik Zaječara Boško Ničić istakao je da je veoma bitno da mlađe generacije stvaraju prijateljstva sa svojim vršnjacima iz drugih zemalja.

Boško Ničić – gradonačelnik Zaječara

„Nadam se da se pre svega u Zaječaru prijatno osećate. Zadovoljstvo mi je da čujem da naša OŠ ’Đura Jakšić’ sarađuje sa drugim školama iz drugih gradova i zemalja. To je i cilj da radimo na bratimljenju i zbližavanju. Dragi gosti, nalazite se u središtu jedne regije kao što je Timočka Krajina, jednom od najlepših regija u Srbiji. Iako imamo već jedan bratski grad Molfakone u Italiji, ne bi bilo loše i da se pobratimimo sa još nekim. Već radimo na bratimljenju sa gradovima u Francuskoj i Španiji i možete kod predstavnika svojih lokalnih samouprava da pokrenete inicijativu da se pobratimo sa još nekim gradom iz kog vi dolazite. Razvijajte ljubav i prijateljstvo i učite jezike i zbližite se, jer samo zajedništvo i jedinstvo mogu da dominiraju. Treba jedni drugima da pomažemo i da zajedno živimo i time da obezbedimo opstanak pre svega naše Evrope, a onda i celog sveta”, rekao je Ničić.

GU Zaječar – Prijem učenika i nastavnika iz Španije i Italije u okviru programa „Erazmus+ ”

GU Zaječar – Prijem učenika i nastavnika iz Španije i Italije u okviru programa „Erazmus+ ”

Na prijemu u Gradskoj upravi u Zaječaru, učenicima i nastavnicima podeljeni su prigodni pokloni nakon sastanka.

GU Zaječar – Prijem učenika i nastavnika iz Španije i Italije u okviru programa „Erazmus+ ”

Osnovna škola „Đura Jakšić” u Zaječaru više od deset godina učestvuje u međunarodnim projektima.

Svi mediji koji preuzmu tekst, fotografije ili video, dužni su da navedu izvor – Timočka (timocka.rs). Ukoliko preuzimaju kompletan tekst i fotografije, veći deo teksta, ili je preneta integralna vest, u obavezi su da navedu izvor i postave link ka toj vesti.

Pretplatite se
Obavesti o
guest
0 Komentara
Ugrađene povratne informacije
Pogledajte sve komentare
Pretplatite se
Obavesti o
guest
0 Komentara
Ugrađene povratne informacije
Pogledajte sve komentare

Društvene mreže

23,880PratilacaLajkuj
4,046PratilacaZaprati
1,237PratilacaZaprati
160PratilacaBaci sub
0
Voleli bismo da čujemo Vaše mišljenje, ostavite komentarx