U Srbiji vedro i hladno jutro, uz pojavu magle i slabog prizemnog mraza u kotlinama i nizijama. Tokom dana pretežno sunčano. Duvaće umeren i jak jugoistočni vetar, koji će oslabiti u popodnevnim satima. Najniža temperatura od 0 do 9, a najviša od 13 do 18 stepeni.
U Zaječaru sunčano i hladno. Minimalna temperatura 0, maksimalna dnevna oko 16 stepeni. Duvaće umeren vetar, severoistočnog pravca. Sutra sunčano i hladno. Najniža temperatura 0, najviša do 19 stepeni.
BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA
Osobe sa psihičkim oboljenjima mogu osetiti pojačane tegobe usled očekivane biometeorološke situacije.
U jutarnjim satima oprez se savetuje i astmatičarima.
Nervoza, problemi sa snom i glavobolja su mogući kod meteoropata.
Svim učesnicima u saobraćaju se savetuje dodatna opreznost.
AMSS
Auto-moto savez Srbije (AMSS) saopštio je da vozače u Srbiji očekuju suvi kolovozi.
Saobraćaj je umerenog intenziteta.
U planinskim predelima prisutan je rizik od odrona, a oprez je neophodan na putevima kroz klisure, tunele i useke.
U Timočkoj Krajini putevi su suvi. Povremeni sitni odroni mogući su duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima, zasecima, najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali i u klisuri Korenatac.
- Usled aktiviranja klizišta na državnom putu II B reda broj 396, deonica Porečki most–Miroč, saobraćaj se odvija naizmeničnim propuštanjem vozila. Mole se učesnici u saobraćaju da poštuju postavljenu privremenu saobraćajnu signalizaciju i da prilagode brzinu kretanja uslovima na putu.
Prema poslednjim informacijama dobijenim od Javnog preduzeća „Putevi Srbije”, na naplatnim stanicama na auto-putevima u Srbiji nema zadržavanja vozila.
Prema informacijama Uprave granične policije dobijenim u 07:15 časova, na graničnim prelazimana putničkim terminalima nema dužih zadržavanja.Na teretnim terminalimana izlazu iz Srbije: na Batrovcima 120 minuta.







