DruštvoVremeNakon maglovitog jutra, sunčano vreme

Nakon maglovitog jutra, sunčano vreme

Град Зајечар – Људи шетају

U Srbiji ujutru mestimično magla i niska oblačnost, koja će se ponegde po kotlinama i nizijama zadržati pre podne. U toku dana u većem delu pretežno sunčano, samo se krajem dana na severu Srbije očekuje prolazno umereno naoblačenje, ponegde sa slabom kratkotrajnom kišom. Vetar slab, promenljiv. Najniža temperatura od 6 do 13 stepeni, a najviša dnevna od 19 do 26 stepeni.

U Zaječaru sunčano i vedro. Minimalna temperatura 7, maksimalna dnevna oko 23 stepena. Duvaće umeren vetar, jugozapadnog pravca. Sutra sunčano i toplo. Najniža temperatura 6, najviša do 22 stepena.

BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA

Biometeorološka situacija će biti povoljna za većinu hroničnih bolesnika i meteoropata.

- Advertisement -
Reklamirajte se na našem portalu
Promovišite svoj biznis kroz banere, PR tekstove i društvene mreže i doprite do hiljada čitalaca svakog dana.
Pišite nam

Blagi oprez se savetuje astmatičarima i srčanim bolesnicima, naročito u jutarnjim satima.

Moguće meteoropatske reakcije su promenljivo raspoloženje i glavobolja.

Preporučuje se adekvatno odevanje u skladu sa očekivanim termičkim uslovima.

AMSS

Auto-moto savez Srbije (AMSS) saopštio je da vozače u Srbiji očekuju dobri uslovi vožnje. Oprez se savetuje ujutru i uveče na pojedinim deonicama zbog magle i niske oblačnosti, koje će smanjivati vidljivost.

Saobraćaj je umerenog intenziteta. Saobraćaj je usporen na onim deonicama gde se izvode radovi i gde je potrebno obratiti pažnju na signalizaciju.

Prisutna je mestimično opasnost od odrona.

U Timočkoj Krajini putevi su suvi do delimično vlažni. Povremeni sitni odroni mogući su duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima, zasecima, najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali, u klisuri Korenatac i na Babinom zubu.

Prema poslednjim informacijama dobijenim od Javnog preduzeća „Putevi Srbije”, na naplatnim stanicama na auto-putevima u Srbiji nema zadržavanja vozila.

Prema informacijama Uprave granične policije dobijenim u 07:45 časova, na graničnim prelazima na putničkim terminalima trenutno nema zadržavanja. Na teretnim terminalima na graničnim prelazima na izlazu iz Srbije: na Kelebiji i Horgošu 300 minuta; na Batrovcima 180 minuta i na Šidu 120 minuta.

Svi mediji koji preuzmu tekst, fotografije ili video, dužni su da navedu izvor – Timočka (timocka.rs). Ukoliko preuzimaju kompletan tekst i fotografije, veći deo teksta, ili je preneta integralna vest, u obavezi su da navedu izvor i postave link ka toj vesti.

Odabir pisma

Ћирилица
Латиница