VestiOblačno i kišovito, temperatura do 6 stepeni

Oblačno i kišovito, temperatura do 6 stepeni

Киша, људи носе кишобране
Foto: Pixabay, ilustracija

U Srbiji u jutarnjim satima mestimično slab prizemni mraz, u Vojvodini ponegde mraz i na dva metra visine, a u većem delu dana oblačno s kišom i snegom, samo na severozapadu ujutro i pre podne suvo sa sunčanim intervalima. U nižim predelima se ponegde očekuje manji snežni pokrivač, a na planinama dalje povećanje visine snega. Vetar slab i umeren, severni i severoistočni. Najniža temperatura od -2 do 2 stepena, najviša od 3 stepena do 6 stepeni.

U Zaječaru oblačno povremeno sa kišom. Duvaće umeren do jak vetar, severoistočnog pravca. Minimalna temperatura -1, maksimalna dnevna do 6 stepeni. Sutra uglavnom oblačno, ali bez padavina. Najniža temperatura -1, najviša oko 7 stepeni.

BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA

Očekivane biometeorološke prilike izazvaće uobičajene tegobe kod većine hronično obolelih.

- Advertisement -
Reklamirajte se na našem portalu
Promovišite svoj biznis kroz banere, PR tekstove i društvene mreže i doprite do hiljada čitalaca svakog dana.
Pišite nam

Oprez se savetuje astmatičarima i srčanim bolesnicima.

Kod meteoropata su mogući reumatski bolovi i nesanica.

Učesnicima u seobraćaju se preporučuje pojačana pažnja.

AMSS

Auto-moto savez Srbije (AMSS) saopštio je da vozače u Srbiji očekuju delimično vlažni kolovozi mokri, a na planinama ponegde ima raskvašenog snega, pa je neophodna zimska oprema na vozilu.

Očekuje se pojačan saobraćaj na autoputevima, a na brojnim deonicama zbog radova je izmenjen režim saobraćaja i preporučuje se povećan oprez uz poštovanje saobraćajne signalizacije i smanjenu brzinu.

U Timočkoj Krajini putevi su uglavnom mokri. Povremeni sitni odroni mogući su duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima, zasecima, najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali, u klisuri Korenatac i na Babinom zubu.

Prema poslednjim informacijama dobijenim od Javnog preduzeća „Putevi Srbije”, na naplatnim stanicama na autoputevima u Srbiji nema zadržavanja vozila.

Prema informacijama Uprave granične policije, nema zadržavanja na graničnim prelazima na putničkim terminalima. Na teretnim terminalima na graničnom prelazu Batrovci teretna vozila čekaju 180 minuta, na prelazu Šid zadržavanje je oko dva sata, na Horgošu se na izlazu čeka oko 90 minuta, a na Kelebiji oko sat vremena.

Svi mediji koji preuzmu tekst, fotografije ili video, dužni su da navedu izvor – Timočka (timocka.rs). Ukoliko preuzimaju kompletan tekst i fotografije, veći deo teksta, ili je preneta integralna vest, u obavezi su da navedu izvor i postave link ka toj vesti.

Odabir pisma

Ћирилица
Латиница