U Srbiji pretežno oblačno vreme, a posle podne će doći do postepenog razvedravanja. Duvaće slab i promenljiv vetar. Najniža temperatura od -3 do 5, a najviša od 5 do 10 stepeni.
U Zaječaru hladno i promenljivo oblačno. Minimalna temperatura -2, maksimalna dnevna oko 9 stepeni. Duvaće slab vetar, zapadnog pravca. Sutra promenljivo oblačno. Najniža temperatura -1, najviša do 10 stepeni.
BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA
Većina hronično obolelih osoba može očekivati uobičajene tegobe usled biometeorološke situacije.
Oprez se savetuje astmatičarima i srčanim bolesnicima.
Reumatski bolovi i nesanica su očekivani kao meteoropatske reakcije.
AMSS
Auto-moto savez Srbije (AMSS) saopštio je da vozače u Srbiji očekuju delimično vlažni kolovozi.
Saobraćaj je umerenog intenziteta.
U planinskim predelima prisutan je rizik od odrona, a oprez je neophodan na putevima kroz klisure, tunele i useke.
U Timočkoj Krajini putevi su delimično vlažni. Povremeni sitni odroni mogući su duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima, zasecima, najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali i u klisuri Korenatac. Na planinskim prevojima ima pojava magle, vidljivost od 50 do 100 metara.
- Usled aktiviranja klizišta na državnom putu II B reda broj 396, deonica Porečki most–Miroč, saobraćaj se odvija naizmeničnim propuštanjem vozila. Mole se učesnici u saobraćaju da poštuju postavljenu privremenu saobraćajnu signalizaciju i da prilagode brzinu kretanja uslovima na putu.
Prema poslednjim informacijama dobijenim od Javnog preduzeća „Putevi Srbije”, na naplatnim stanicama na auto-putevima u Srbiji nema zadržavanja vozila.
Prema informacijama Uprave granične policije dobijenim u 08:00 sati, na graničnim prelazimana putničkim terminalima nema dužih zadržavanja.Na teretnim terminalimana izlazu iz Srbije: na Kelebiji 240 minuta; na Sremskoj Rači 60 minuta; na Preševu 40 minuta.







