Timočka KrajinaBorOdržani „Miholjski susreti sela” u Zlotu (FOTO)

Održani „Miholjski susreti sela” u Zlotu (FOTO)

Manifestacija „Miholjski susreti sela” u Zlotu

Grad Bor u saradnji sa Ministarstvom za brigu o selu Republike Srbije, organizovao je u borskom selu Zlot manifestaciju „Miholjski susreti sela”.

Manifestacija „Miholjski susreti sela” u Zlotu

Manifestacija „Miholjski susreti sela” u Zlotu

Na ovoj manifestaciji je organizovana prodajna izložba suvenira, rukotvorina i predmeta starih zanata, kao i takmičenje u pripremanju tradiconalnih jela. Takođe, organizovana su i sportska nadmetanja.

Manifestacija „Miholjski susreti sela” u Zlotu

Manifestacija „Miholjski susreti sela” u Zlotu

Ovom prilikom, gradonačelnik Bora Aleksandar Milikić sa saradnicima posetio je Zlot i izrazio zadovoljstvo uspešno organizovanom manifestacijom, koja ima za cilj negovanje tradicije i kulturnog nasleđa.

Aleksandar Milikić — gradonačelnik Bora

„Organizovana je jedna lepa nova manifestacija u novom, lepšem i uređenom Zlotu, a još je lepše kada su ovde ljudi danas pozitivni, nasmejani, kada se druže i jedni drugima prikazuju šta imaju i šta mogu da ponude kada su u pitanju tradicija i kultura. Nastavićemo da organizujemo ovakve susrete, jer sve je to ono što čini grad Bor. Družimo se, okrećemo se ka jedinstvu i jedni ka drugima i pokazujemo kulturu i tradiciju”, poručio je Milikić.

Manifestacija „Miholjski susreti sela” u Zlotu

Manifestacija „Miholjski susreti sela” u Zlotu

Zoran Zdravković — predsednik Saveta MZ Zlot

„Danas je ovde centar sveta, mnogo nam je drago što je Grad Bor izabrao baš Zlot za organizovanje ove manifestacije. Selo je danas u novom ruhu, kao šlag na tortu je došla i ova manifestacija da najlepše predstavimo naše selo i drago mi je što se Zlot sve više vidi na turističkoj mapi Srbije”, kazao je Zoran Zdravković, predsednik Saveta MZ Zlot.

Gradonačelnik Bora Aleksandar Milikić obišao radove u Domu za veselja u Zlotu

Gradonačelnik Bora Aleksandar Milikić iskoristio je posetu Zlotu da obiđe i radove u Domu za veselja, koji će biti u potpunosti renoviran.

Aleksandar Milikić — gradonačelnik Bora

„Na zahtev naših meštana i u razgovoru sa njima tokom 2021. godine, javila se potreba da se renovira ovaj Dom za veselja u Zlotu. Ukupna vrednost radova je 4,5 miliona dinara. Radiće se zamena stolarije, krov, novi podovi, svi gipsani radovi, rasveta. Ovo će biti jedan od najlepših domova na teritoriji grada Bora. Tokom 2022. godine i u drugim selima biće uređeni domovi. Biće urađene fasade i krovovi tamo gde nisu urađeni. U Zlotu smo uredili i sam centar sela, radi se i Memorijalni park, a urađeni su i mnogi putni pravci. Nakon nove godine i novog budžeta, očekuju nas još asfaltiranja sela”, istakao je Milikić.

Gradonačelnik Bora Aleksandar Milikić obišao radove u Domu za veselja u Zlotu

Radovi u Domu za veselja u Zlotu

Zoran Zdravković — predsednik Saveta MZ Zlot

„Uređenje ove sale za naše selo znači mnogo, da ne bi naši meštani išli van Zlota da prave svoja veselja. Ovim radovima, mi zaokružujemo priču za narodna veselja. Biće kompletno opremljen sa novim stolovima i stolicama i kuhinja će biti opremljena i meštani će ovde imati sve što im je potrebno”, dodao je Zdravković.

Manifestacija „Miholjski susreti sela” u Zlotu

Manifestacija „Miholjski susreti sela” u Zlotu

Manifestacija „Miholjski susreti sela” u Zlotu

Pored izložbe domaće radinosti i takmičenja u spremanju jela, na „Miholjskim susretima sela” u Zlotu održan je i nastup kulturno-umetničkih društava, a dodeljene su i nagrade najboljima.

Svi mediji koji preuzmu tekst, fotografije ili video, dužni su da navedu izvor – Timočka (timocka.rs). Ukoliko preuzimaju kompletan tekst i fotografije, veći deo teksta, ili je preneta integralna vest, u obavezi su da navedu izvor i postave link ka toj vesti.

Pretplatite se
Obavesti o
guest
0 Komentara
Ugrađene povratne informacije
Pogledajte sve komentare
Pretplatite se
Obavesti o
guest
0 Komentara
Ugrađene povratne informacije
Pogledajte sve komentare

Društvene mreže

24,112PratilacaLajkuj
4,150PratilacaZaprati
1,241PratilacaZaprati
222PratilacaBaci sub
0
Voleli bismo da čujemo Vaše mišljenje, ostavite komentarx