DruštvoPočinje zima na severnoj Zemljinoj polulopti

Počinje zima na severnoj Zemljinoj polulopti

Zima počinje danas u 16:03 sati, a u isto vreme za stanovnike na južnoj Zemljinoj polulopti počinje leto, saopštilo je Astronomsko društvo „Ruđer Bošković“. 

Prvi dan zime je ujedno i najkraći dan u godini.

Na dan početka zime Sunce u Beogradu izlazi u 07:13 sati, a zalazi u 16:00, što znači da će obdanica da traje 8 časova i 47 minuta, a noć 15 časova i 13 minuta. Posle 21. decembra dani počinju da se produžavaju.

- Advertisement -
Reklamirajte se na našem portalu
Promovišite svoj biznis kroz banere, PR tekstove i društvene mreže i doprite do hiljada čitalaca svakog dana.
Pišite nam

Zima će trajati do petka, 20. marta 2026. godine (prolećna ravnodnevica), kada će u 15:46 sati početi proleće.

Zima će trajati 88 dana, 23 sata i 42 minuta.

Svi mediji koji preuzmu tekst, fotografije ili video, dužni su da navedu izvor – Timočka (timocka.rs). Ukoliko preuzimaju kompletan tekst i fotografije, veći deo teksta, ili je preneta integralna vest, u obavezi su da navedu izvor i postave link ka toj vesti.

Odabir pisma

Ћирилица
Латиница