У борском селу Лука приводе се крају радови на уређењу Основне школе „Душан Радовић”, у којој наставу похађа двадесетак ђака од првог до четвртог разреда.
У претходне три године у ову школу је уложено 15 милиона динара, а радове је обишао градоначелник Бора Александар Миликић са сарадницима.
„Прво је рађен кров, ПВЦ столарија, а унутра су рађене учионице и сада је дошло на ред да се ради фасада и расвета. Тај пројекат ове године износи око 2,5 милиона динара. Види се када постоји добра организација и координација са нашим школама, са месним заједницама да ствари могу да иду корак по корак напред и ова школа јесте показатељ да може нешто да се уреди што претходних 40 година није урађено. Овде је урађен и нови систем грејања у школи, постављен је нови котао. Наставићемо и ове године са инвестицијама у образовне установе”, поручио је градоначелник Миликић.
Према његовим речима, у наредном периоду биће пуштена јавна набавка за реконструкцију три основне школе: „Бранко Радичевић”, „Свети Сава” и за „Видовдан”, а укупна вредност је око 50 милиона динара, како би ученици у овим школама добили још боље услове.




