U Srbiji ujutru mestimično magla i slab prizemni mraz, na severu i zapadu slab mraz očekuje se ponegde i na dva metra visine. Tokom dana biće pretežno sunčano i malo toplije. Vetar slab i umeren, na severu jugoistočni, u ostalom delu severni i severozapadni. Jutarnja temperatura od -2 do 4, a najviša od 9 do 14 stepeni.
U Zaječaru sunčano i vedro. Duvaće slab vetar severozapadnog pravca. Minimalna temperatura -3, maksimalna dnevna oko 12 stepeni. Sutra jutro hladno, tokom dana pretežno sunčano, a krajem dana i uveče postepeno naoblačenje. Najniža temperatura 2, najviša do 16 stepeni.
BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA
Blago smanjenje tegoba mogu osetiti hronični bolesnici, ali se oprez ipak savetuje osobama sa srčanim problemima.
Meteoropatske reakcije su moguće u vidu neraspoloženja i glavobolje.
Savetuje se adekvatno odevanje u skladu sa temperaturom vazduha tokom dana.
AMSS
Auto-moto savez Srbije (AMSS) saopštio je vozače u Srbiji očekuju uglavnom povoljni uslovi, samo su na pojedinim deonicama u nižim predelima kolovozi mokri.
Na brojnim deonicama zbog radova je izmenjen režim saobraćaja, pa se preporučuje povećan oprez uz poštovanje saobraćajne signalizacije i smanjenu brzinu.
U Timočkoj Krajini putevi su uglavnom suvi do delimično vlažni. Povremeni sitni odroni mogući su duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima, zasecima, najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali, u klisuri Korenatac i na Babinom zubu.
Prema poslednjim informacijama dobijenim od Javnog preduzeća „Putevi Srbije”, na naplatnim stanicama na autoputevima u Srbiji nema zadržavanja vozila.
Prema informacijama Uprave granične policije, nema zadržavanja na graničnim prelazima na putničkim terminalima, a na teretnim terminalima na graničnom prelazu Kelebija teretna vozila čekaju oko četiri sata, dok se na Batrovcima čeka oko 360 minuta, na graničnom prelazu Šid teretnjaci na izlazu čekaju oko 180 minuta.







