U Srbiji ujutru hladno, po kotlinama i dolinama reka jugozapadne i južne Srbije mestimično magla. Tokom dana iznad većeg dela zemlje biće pretežno sunčano. Na zapadu i jugozapadu biće umereno do potpuno oblačno, posle podne i uveče ponegde sa slabom kišom. Duvaće slab i umeren jugoistočni vetar, u košavskom području povremeno i jak, a na jugu Banata i donjem Podunavlju sa udarima i olujne jačine. Najniža temperatura od 3 do 12, a najviša od 16 do 20 stepeni.
U Zaječaru sunčano. Minimalna temperatura 2, maksimalna dnevna oko 16 stepeni. Duvaće slab vetar, severoistočnog pravca. Sutra sunčano. Najniža temperatura 3, najviša do 18 stepeni.
BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA
Očekivana biometeorološka situacija može nepovoljno delovati na srčane bolesnike i nervno labilne osobe.
Tokom jutarnjih časova, u predelima sa maglom, tegobe mogu imati astmatičari.
Kod meteoropata je moguće promenljivo raspoloženje.
AMSS
Auto-moto savez Srbije (AMSS) saopštio je da vozače u Srbiji očekuju suvi kolovozi.
Saobraćaj je umerenog intenziteta.
U planinskim predelima prisutan je rizik od odrona, a oprez je neophodan na putevima kroz klisure, tunele i useke.
U Timočkoj Krajini putevi su suvi. Povremeni sitni odroni mogući su duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima, zasecima, najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali i u klisuri Korenatac.
- Usled aktiviranja klizišta na državnom putu II B reda broj 396, deonica Porečki most–Miroč, saobraćaj se odvija naizmeničnim propuštanjem vozila. Mole se učesnici u saobraćaju da poštuju postavljenu privremenu saobraćajnu signalizaciju i da prilagode brzinu kretanja uslovima na putu.
Prema poslednjim informacijama dobijenim od Javnog preduzeća „Putevi Srbije”, na naplatnim stanicama na auto-putevima u Srbiji nema zadržavanja vozila.
Prema informacijama Uprave granične policije dobijenim u 07:15 časova, na graničnim prelazimana putničkim terminalima nema dužih zadržavanja.Na teretnim terminalimana izlazu iz Srbije: na Batrovcima 300 minuta; na Sremskoj Rači 60 minuta.







