DruštvoVremeTemperature ponovo rastu, veoma toplo

Temperature ponovo rastu, veoma toplo

Град Зајечар — Река Црни Тимок

U Srbiji pretežno sunčano i veoma toplo vreme. Duvaće slab do umeren i promenljiv vetar. Najniža temperatura od 11 do 20, a najviša od 34 do 37 stepeni.

U narednih sedam dana u Srbiji će vreme biti sve toplije, samo se u petak i subotu očekuje lokalni razvoj oblačnosti i pojava kratkotrajnih pljuskova sa grmljavinom ponegde.

U Zaječaru sunčano i toplije. Minimalna temperatura 15, maksimalna dnevna oko 36 stepeni. Duvaće slab vetar, jugozapadnog pravca. Sutra vedro i sunčano. Najniža temperatura 15, najviša do 37 stepeni.

- Advertisement -
Reklamirajte se na našem portalu
Promovišite svoj biznis kroz banere, PR tekstove i društvene mreže i doprite do hiljada čitalaca svakog dana.
Pišite nam

BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA

Usled očekivanih biometeoroloških prilika osobama sa srčanim tegobama i povišenim krvnim pritiskom se savetuje opreznost, uz pridržavanje saveta lekara i smanjenje fizičkih napora.

Meteoropatske reakcije su moguće u vidu glavobolje, smanjenja radne sposobnosti i poremećaja sna.

Neophodna je primena adekvatne zaštite od UV zračenja, kao i dodatan oprez u saobraćaju.

AMSS

Auto-moto savez Srbije (AMSS) saopštio je da vozače u Srbiji očekuju suvi kolovozi.

Saobraćaj je umerenog intenziteta.

U planinskim predelima prisutan je rizik od odrona, a oprez je neophodan na putevima kroz klisure, tunele i useke.

U Timočkoj Krajini putevi su suvi. Povremeni sitni odroni mogući su duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima, zasecima, najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali i u klisuri Korenatac. 

  • Do 31. avgusta 2024. godine izvodiće se radovi na popravci mosta preko reke Crni Timok, na državnom putu II A reda broj 165, deonica: Zaječar–Zvezdan. Za vreme izvođenja radova saobraćaj će se preko mosta odvijati jednom saobraćajnom trakom, naizmeničnim propuštanjem vozila uz pomoć semaforske signalizacije. Radovi će biti obezbeđeni adekvatnom saobraćajnom signalizacijom i opremom.
  • Do 6. avgusta 2024. godine izvodiće se radovi na popravci mosta preko Tople reke, na državnom putu II A reda broj 165, Zagrađe–Miloševa Kula (na km 33+859). Tokom izvođenja radova, saobraćaj će se na mostu odvijati jednom saobraćajnom trakom, naizmeničnim propuštanjem vozila i biće regulisan semaforima. Radovi će biti obezbeđeni adekvatnom saobraćajnom signalizacijom i opremom.
  • Do 13. septembra 2024. godine, izvodiće se radovi na sanaciji propusta na državnom putu II A reda broj 222, deonica Kalna–Jabučko Ravnište. U toku izvođenja radova saobraćaj će se odvijati naizmeničnim propuštanjem vozila. Radovi će biti obezbeđeni adekvatnom saobraćajnom signalizacijom i opremom.
  • Usled aktiviranja klizišta na državnom putu II B reda broj 396, deonica Porečki most–Miroč, saobraćaj se odvija naizmeničnim propuštanjem vozila. Mole se učesnici u saobraćaju da poštuju postavljenu privremenu saobraćajnu signalizaciju i da prilagode brzinu kretanja uslovima na putu.

Prema poslednjim informacijama dobijenim od Javnog preduzeća „Putevi Srbije”, na naplatnim stanicama na auto-putevima u Srbiji nema zadržavanja vozila.

Prema informacijama Uprave granične policije dobijenim u 07:30 časova, na graničnim prelazimana putničkim terminalimazadržavanja: na Gradini na izlazu i na ulazu 50 minuta; na Preševu na izlazu i na ulazu 30 minuta i na Gostunu na izlazu 20 minuta.Na teretnim terminalimana izlazu iz Srbije: na Horgošu 240 minuta; na Gradini 120 minuta, na Batrovcima 60 minuta.

Svi mediji koji preuzmu tekst, fotografije ili video, dužni su da navedu izvor – Timočka (timocka.rs). Ukoliko preuzimaju kompletan tekst i fotografije, veći deo teksta, ili je preneta integralna vest, u obavezi su da navedu izvor i postave link ka toj vesti.

Odabir pisma

Ћирилица
Латиница