Fudbaleri „Timoka 1919” odigrali su i drugu kontrolnu utakmicu tokom zimskih priprema.
U prvom meču minulog vikenda izabranici Vojkana Rajčića pobedili su negotinski „Hajduk Veljko” sa 3:0. Dva gola je postigao Marko Ristić, a jedan Uroš Nikolić.
U drugom meču Zaječarci su ugostili boljevački „Rtanj”, člana Zone „Istok”. „Timoku 1919” su se na samom kraju prelaznog roka priključili Nikola Tričković (RFK „Novi Sad”), Uroš Ivetić („Sloga” Kraljevo) i Mihajlo Jelić („Dubočica”) tako da će Zaječarci imati znatno jači tim nego prošle godine.
Gosti iz Boljevca su takođe pojačali svoje redove tako da su pružili snažan otpor srpskoligašu iz Zaječara. Treneri oba tima dali su šansu svim igračima koje imaju na raspolaganju. Sredinom drugog poluvremena, nakon iznenadne promene pravca lopte izazvane lošim terenom, u šesnaestercu „Timoka” najspretniji je bio Marko–Danijel Dujkić i bez mnogo muke zatresao mrežu golmana Aleksandra Jovanovića za vođstvo „Rtnja” 0:1. Deset minuta kasnije mladi Aleksandar Ilić (2005) je fenomenalno uposlio Veljka Ranđelovića koji je sa desetak metara šotirao po zemlji u bliži ugao i postigao pogodak za izjednačenje.
Zaječarci će do početka prolećnog dela prvenstva odigrati još tri utakmice, a prvu narednu za tri dana u Jagodini. Nesumnjivo je da Zaječarci imaju dobar tim, ali će trener Vojkan Rajčić morati da radi na uigravanju ekipe kako bi uspeli da ostvare zacrtani cilj tj. opstanak u srpskoligaško društvo.











