Timočka Timočka
Početna / Vesti / „Timok” pobedom protiv „Kablova” izbio na čelo tabele Srpske lige „Istok”
Utakmica FK „Timok 1919” : FK „Kablovi” Zaječar

„Timok” pobedom protiv „Kablova” izbio na čelo tabele Srpske lige „Istok”

Fudbaleri „Timoka” zabeležili su i treću pobedu u Srpskoj ligi „Istok”, pošto su u derbiju 3. kola savladali gradskog rivala, ekipu „Kablova”, rezultatom 2:1.

Ovim trijumfom, izabranici Vojkana Rajčića izbili su na čelo tabele, kao jedina ekipa sa maksimalnim učinkom i devet osvojenih bodova na startu sezone. Prvi pratioci su „Car Konstantin”, „Vlasina”, „Radnički” iz Svilajnca i „Mladost” iz Medoševca, koji su sakupili po sedam bodova.

„Kablovi” su bolje otvorili utakmicu i poveli pogotkom kapitena Konića, u 20. minutu utakmice. Konsolidovali su se nakon primljenog gola domaći, imali nekoliko šansi, a nagrada je stigla pred kraj prvog dela igre, kada je na odbijenu loptu posle udarca Uroša Nikolića, natrčao Ivan Dragićević i izjednačio rezultat u najboljem mogućem momentu za „Timok”, a najgorem po goste.

U nastavku su igrači „Timoka” nastavili da pritiskaju „Kablove”, propustili par prilika, a konačnih 2:1 ispostaviće se kasnije, postavio je napadač domaćih Miloš Rošević u 60. minutu utakmice odigrane na gradskom stadionu na Kraljevici.

U narednom kolu „Timok” očekuje gostovanje u Paraćinu, ekipi „Jedinstva”, koja je do prvih bodova stigla u 3. kolu, pošto je slavila na gostovanju u Prahovu 1:2. Utakmica u Paraćinu na programu je u subotu 29. avgusta.

Drugi zaječarski srpskoligaš „Kablovi” dan kasnije na domaćem terenu u Kotlujevcu dočekuje „Pčinju” iz Trgovišta, koja je već gostovala u Zaječaru, ekipi „Timoka” i poražena je sa 2:1. U dosadašnjem delu sezone, „Pčinja” je baš kao i „Kablovi” zabeležila jedan trijumf uz dva poraza. Meč na stadionu u naselju Ključ počinje u 16:30 u nedelju, 30. avgusta.