Asocijacija za razvoj održivih zajednica – TOC obeležio je 20 godina postojanja u „Prostoru za POMAK“ panelom „Omladinska politika u službi mladih“.
Pod nazivom Timočki Omladinski Centar – TOC osnovan je 2004. godine.
„Prvi projekti su stigli 2007. godine, a tada smo bili u raznim državnim telima, raznim upravnim odborima, inicirali smo i vodili smo proces formiranja i KOMS-a (Krovne organizacije mladih Srbije) i NAPOR-a (Nacionalna asocijacija praktičara/ki omladinskog rada). Učestvovali smo u razvoju i drugih mreža, NKD-a (Nacionalna koalicija za decentralizaciju)“, poručio je Goran Radisavljević, direktor TOC-a.
Na panelu su učestvovali i: Milica Borjanić – generalna sekretarka KOMS-a; Vukašin Grozdanović – direktor OPENS-a i Danijela Stepanović – programska menadžerka NKD-a.
TOC će se naredne godine preseliti u svoj prostor „TOC HUB“, koji će biti omladinski resurs centar i koji će davati podršku lokalnim samoupravama u istočnoj Srbiji.
TOC nastavlja svoje delovanje kako na nacionalnom, tako i na lokalnom nivou u izgradnji građanskog društva.
TOC je udruženje građana koje je 2004. godine osnovala grupa mladih Zaječaraca i Zaječarki koji su hteli nešto da učine za sebe i svoje vršnjake u svom gradu. Tada, TOC je osnovan kao Timočki Omladinski Centar, a ideja tih mladih ljudi i omladinskih radnika, bila je da radi na izgradnji građanskog društva u Srbiji, s posebnim osvrtom na mlade. Od februara 2023. godine, TOC je postao TOC – Asocijacija za razvoj održvih zajednica.







