U selu Dubočane kod Zaječara juče je održan 14. Balkanski festival tradicionalne kulture Vlaha, koji je okupio brojna kulturno-umetnička društva i takmičare iz Timočke Krajine i drugih delova Srbije.
U večernjem kulturno-umetničkom programu učestvovala su zaječarska kulturno-umetnička društva „Dubočane”, „Grljan” i „Lubnica” iz istoimenih mesta, „Rucman” iz Glogovice, „Živojin Žika Ivković” iz Šljivara i „Penzioner” iz Zaječara. Nastupili su i gosti iz Tande kod Bora i Neresnice, u opštini Kučevo.
Tokom dana organizovana su takmičenja u pripremanju gulaša i nekoliko sportskih disciplina. Najuspešnija u pripremanju gulaša bila je Ljiljana Antanasković.
U disciplini bacanja kamena s ramena prvo mesto u muškoj konkurenciji osvojio je Danijel Čogić, u ženskoj Suzana Stanisavljević, dok je u dečjoj konkurenciji najbolji bio David Ilić.
U pikadu su pobedili Miloš Jončić u muškoj i Suzana Stanisavljević u ženskoj konkurenciji.
U obaranju ruke najbolja u dečjoj konkurenciji bila je Anđela Stojanović, dok su prvo mesto u muškoj konkurenciji podelili Danijel Čogić i Zvezdan Ilić. Ilić je osvojio prvo mesto i u nadvlačenju štapa.
Festival je organizovala Ustanova Narodno pozorište Timočke Krajine – Centar za kulturu „Zoran Radmilović”, u saradnji sa Turističkom organizacijom grada Zaječara i Mesnom zajednicom Dubočane, pod pokroviteljstvom Grada Zaječara.






