U Srbiji ujutro slab i umeren mraz uz prolazno naoblačenje bez padavina ujutro i prepodne. Poslepodne pretežno sunčano, ali hladno. Vetar slab, promenljiv. Najniža temperatura od -9 do -4, a najviša od 0 do 3 stepena.
U Zaječaru promenljivo oblačno i hladno. Vetar slab do umeren. zapadni i jugozapadni. Minimalna temperatura -5, maksimalna dnevna do 2 stepena. Sutra uglavnom vedro i sunčano, ali svežije. Najniža temperatura -7, najviša oko 2 stepena.
BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA
Očekivana biometeorološka situacija izazvaće uobičajene tegobe kod većine hronično obolelih.
Oprez se savetuje srčanim bolesnicima i astmatičarima.
Glavobolja i nesanica su moguće meteoropatske reakcije.
Svim učesnicima u saobraćaju se preporučuje pojačana pažnja.
AMSS
Auto-moto savez Srbije (AMSS) saopštio je da vozače u Srbiji očekuje dobra prohodnost, jer su kolovozi suvi u nižim predelima.
Mesta koja su zbog otapanja snega tokom dana bila mokra, zbog mraza i hladnog vazduha brzo se zaleđuju, zato je i danas prisutna velika opasnost od iznenadnog proklizavanja vozila, jer na tim mestima so nema potpuno dejstvo. Vlažan kolovoz je često prisutan i na mostovima.
U Timočkoj Krajini putevi su delimično vlažni. Vidljivost je dobra i trenutno nema magle. Povremeni sitni odroni mogući su duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima, zasecima, najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali, u klisuri Korenatac i na Babinom Zubu.




