U Srbiji umereno do potpuno oblačno, mestimično s kišom i lokalnim pljuskovima sa grmljavinom. Ujutro i prepodne će duvati umeren i jak, u planinskim predelima i košavskom području ponegde i olujni južni i jugoistočni vetar, koji će posle podne i uveče biti u skretanju na zapadni i severozapadni i u postepenom slabljenju do kraja dana. Najniža temperatura od 7 do 16, a najviša od 17 do 25 stepeni.
Za vikend povremeno kratkotrajna kiša i lokalni pljuskovi sa grmljavinom, koji će biti češći na jugozapadu, jugu i istoku zemlje, ali se obilne padavine ne očekuju.
U Zaječaru promenljivo oblačno, ponegde kiša. Minimalna temperatura 15, maksimalna dnevna oko 22 stepena. Duvaće slab vetar, severoistočnog pravca. Sutra promenljivo oblačno. Najniža temperatura 5, najviša do 23 stepena.
BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA
Usled očekivanih biometeoroloških prilika, oprez se savetuje srčanim bolesnicima i astmatičarima.
Meteoropatske reakcije su moguće u vidu umora, promenljivog raspoloženja i glavobolje.
Preporučuje se smanjenje fizičkih napora.
U saobraćaju se preporučuje pažnja.
AMSS
Auto-moto savez Srbije (AMSS) saopštio je da vozače u Srbiji očekuju suvi kolovozi.
Saobraćaj je umerenog intenziteta, popodne se očekuju veće gužve.
U planinskim predelima prisutan je rizik od odrona, a oprez je neophodan na putevima kroz klisure, tunele i useke.
U Timočkoj Krajini putevi su suvi. Povremeni sitni odroni mogući su duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima, zasecima, najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali i u klisuri Korenatac.
- Usled aktiviranja klizišta na državnom putu II B reda broj 396, deonica Porečki most–Miroč, saobraćaj se odvija naizmeničnim propuštanjem vozila. Mole se učesnici u saobraćaju da poštuju postavljenu privremenu saobraćajnu signalizaciju i da prilagode brzinu kretanja uslovima na putu.
Prema poslednjim informacijama dobijenim od Javnog preduzeća „Putevi Srbije”, na naplatnim stanicama na auto-putevima u Srbiji nema zadržavanja vozila.
Prema informacijama Uprave granične policije dobijenim u 07:30 časova, na graničnim prelazimana putničkim terminalima nema dužih zadržavanja.Na teretnim terminalimana izlazu iz Srbije: na Batrovcima 480 minuta; na Šidu 120 minuta.







