U Srbiji oblačno, hladno i uglavnom suvo vreme, osim na jugu i istoku gde će veći deo dana u nižim predelima padati kiša, a na planinama sneg. Vetar slab i umeren, severni, u Negotinskoj Krajini i na severu Vojvodine povremeno jak, posle podne i uveče u slabljenju. Najniža temperatura -1 do 7, najviša od 7 do 12 stepeni.
U Zaječaru oblačno, hladno i uglavnom suvo vreme, a kiša se očekuje uveče i u toku noći. Minimalna temperatura 3, maksimalna dnevna oko 10 stepeni. Duvaće umeren do jak vetar, zapadnog pravca. Sutra promenljivo oblačno, mestimično sa kišom. Najniža temperatura -1, najviša do 10 stepeni.
BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA
Kardiovaskularnim i srčanim bolesnicima, kao i osobama sa respiratornim oboljenjima se savetuje izvesna opreznost zbog očekivane biometeorološke situacije.
Kod meteoropata se očekuju reumatski bolovi, nervoza i glavobolja.
Svim učesnicima u saobraćaju preporučuje se oprez.
AMSS
Auto-moto savez Srbije (AMSS) saopštio je da vozače u Srbiji očekuju mraz i veća opasnost od pojave leda na kolovozima.
Magla i niska oblačnost dodatno otežavaju vožnju i usporavaju saobraćaj, jer se na pojedinim mestima vidljivost smanjuje. U planinskim predelima treba očekivati sneg i poledicu, pa je upotreba zimskih guma i zimske opreme obavezna.
Saobraćaj je umerenog inteziteta.
U planinskim predelima prisutan je rizik od odrona koji su učestali zbog loših vremenskih prilika, a oprez je neophodan na putevima kroz klisure, tunele i useke.
U Timočkoj Krajini putevi su suvi do delimično vlažni. Povremeni sitni odroni mogući su duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima, zasecima, najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali, u klisuri Korenatac i na Babinom zubu. Vidljivost je smanjena zbog magle na teritoriji Žagubice (50 m do 100 m) i prevojima Tresibaba i Čestobrodica (do 100 m).
Prema poslednjim informacijama dobijenim od Javnog preduzeća „Putevi Srbije”, na naplatnim stanicama na auto-putevima u Srbiji nema zadržavanja vozila.
Prema informacijama Uprave granične policije dobijenim u 07:30 časova, na graničnim prelazima na putničkim terminalima nema trenutno zadržavanja. Na teretnim terminalima na graničnim prelazima na izlazu iz Srbije zadržavanje: na Horgošu, Kelebiji i Šidu 180 minuta; na Batrovcima 120 minuta; na Gradini 60 minuta.







