DruštvoVremeVreli dani, tropske noći, temperature u porastu

Vreli dani, tropske noći, temperature u porastu

Град Зајечар — Краљевица

U Srbiji sunčano i veoma toplo. Duvaće uglavnom slab promenljiv vetar. Najniža temperatura od 16 do 24, a najviša od 33 do 38 stepeni.

U Srbiji danas je zbog visokih temperatura na snazi narandžasti meteo-alarm, koji označava opasno vreme. Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) upozorio je da će jak i dugotrajan toplotni talas danas usloviti maksimalne temperature od 33 do 37 stepeni Celzijusa, a od sutra do kraja sedmice od 35 do 40 stepeni.

U Zaječaru sunčano. Minimalna temperatura 19, maksimalna dnevna oko 37 stepeni. Duvaće slab vetar, severoistočnog pravca. Sutra sunčano. Najniža temperatura 20, najviša do 39 stepeni.

- Advertisement -
Reklamirajte se na našem portalu
Promovišite svoj biznis kroz banere, PR tekstove i društvene mreže i doprite do hiljada čitalaca svakog dana.
Pišite nam

BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA

Na većinu hroničnih bolesnika biometeorološke prilike mogu imati relativno povoljan uticaj.

Osobama sa varirajućim krvnim pritiskom i oboljenjima srca se savetuje izvesna opreznost.

Meteoropatske reakcije su moguće u vidu zamaranja i glavobolje.

Preporučuje se umerena fizička aktivnost.

AMSS

Auto-moto savez Srbije (AMSS) saopštio je da vozače u Srbiji očekuju suvi kolovozi.

Saobraćaj je umerenog intenziteta.

U planinskim predelima prisutan je rizik od odrona, a oprez je neophodan na putevima kroz klisure, tunele i useke.

U Timočkoj Krajini putevi su suvi. Povremeni sitni odroni mogući su duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima, zasecima, najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali i u klisuri Korenatac. 

  • Do 31. avgusta 2024. godine izvodiće se radovi na popravci mosta preko reke Crni Timok, na državnom putu II A reda broj 165, deonica: Zaječar – Zvezdan. Za vreme izvođenja radova saobraćaj će se preko mosta odvijati jednom saobraćajnom trakom, naizmeničnim propuštanjem vozila uz pomoć semaforske signalizacije. Radovi će biti obezbeđeni adekvatnom saobraćajnom signalizacijom i opremom.
  • Bor – Vražogrnac – radovi na rehabilitaciji do 15. jula 2024. od 7 do 17 sati, uz naizmenično propuštanje vozila.
  • Do 31. jula 2024. godine izvodiće se radovi na popravci mosta preko Tople reke, na državnom putu II A reda broj 165, Zagrađe – Miloševa Kula (na km 33+859). Tokom izvođenja radova, saobraćaj će se na mostu odvijati jednom saobraćajnom trakom, naizmeničnim propuštanjem vozila i biće regulisan semaforima. Radovi će biti obezbeđeni adekvatnom saobraćajnom signalizacijom i opremom.
  • Do 13. septembra 2024. godine, izvodiće se radovi na sanaciji propusta na državnom putu II A reda broj 222, deonica Kalna – Jabučko Ravnište. U toku izvođenja radova saobraćaj će se odvijati naizmeničnim propuštanjem vozila. Radovi će biti obezbeđeni adekvatnom saobraćajnom signalizacijom i opremom.
  • Usled aktiviranja klizišta na državnom putu II B reda broj 396, deonica Porečki most – Miroč, saobraćaj se odvija naizmeničnim propuštanjem vozila. Mole se učesnici u saobraćaju da poštuju postavljenu privremenu saobraćajnu signalizaciju i da prilagode brzinu kretanja uslovima na putu.

Prema poslednjim informacijama dobijenim od Javnog preduzeća „Putevi Srbije”, na naplatnim stanicama na auto-putevima u Srbiji nema zadržavanja vozila.

Prema informacijama Uprave granične policije dobijenim u 07:15 časova, na graničnim prelazimana putničkim terminalimazadržavanja na izlazu iz Srbije: na Preševu na izlazu 20 minuta; na Gradini 40 minuta.Na teretnim terminalimana izlazu iz Srbije: na Batrovcima 300 minuta; na Horgošu i na Kelebiji 240 minuta; na Šidu 120 minuta.

Svi mediji koji preuzmu tekst, fotografije ili video, dužni su da navedu izvor – Timočka (timocka.rs). Ukoliko preuzimaju kompletan tekst i fotografije, veći deo teksta, ili je preneta integralna vest, u obavezi su da navedu izvor i postave link ka toj vesti.

Odabir pisma

Ћирилица
Латиница