Timočka Timočka
Početna / Vesti / Zaječarka Iva Maletić osvojila bronzanu medalju na Balkanskom dvoranskom prvenstvu u atletici

Iva Maletić ne prestaje da oduševljava srpsku atletsku javnost. Naime, ova 17-godišnja Zaječarka, učenica trećeg razreda Gimnazije u Zaječaru, osvojila je bronzanu medalju u trci na 1.500 metara na Balkanskom dvoranskom prvenstvu u atletici.

Takmičenje je održano u Sofiji, a Iva Maletić se nadmetala u konkurenciji starijih juniorki. Članica Atletskog kluba „Mladost” iz Zaječara je svoju deonicu pretrčala u vremenu 4 minuta, 35 sekundi i 10 stotinki.

Ovo je samo jedan u nizu sjajnih rezultata zaječarskog i srpskog atletskog bisera, koja je već sada vladajuća šampionka Srbije u kategoriji mlađih juniora i vicešampion u konkurenciji starijih na 800 metara, dok je na 1.500 metara, bila trećeplasirana na Prvenstvu Srbije.Takođe, aktuelna je prvakinja Srbije u krosu na 4.000 metara u juniorskoj konkurenciji.

Iva Maletić je na Balkanijadi u Bugarskoj učestvovala kao članica juniorske reprezentacije Srbije, a ove godine očekuje je i učešće na Svetskom prvenstvu u Keniji.