Тимочка КрајинаЗајечарЗајечарски ватрогасци у протекла два месеца интервенисали 20 пута на грађевинским објектима

Зајечарски ватрогасци у протекла два месеца интервенисали 20 пута на грађевинским објектима

Период од почетка грејне сезоне, па све до краја, карактеристичан је за увећан број пожара на грађевинским објектима, односно, стамбеним зградама и кућама.

Разлог томе су нечишћење димоводних канала и димњака и коришћење електричних грејалица које су углавном неисправне, као и стављање лако запаљивих материјала поред пећи на чврст огрев – дрва и угаљ.

У 2023. години било је 134 интервенција на грађевинским објектима у Зајечару, а од почетка грејне сезоне у 2024. години само у последња два месеца било је 20 интервенција на грађевинским објектима.

„Из тог разлога Министарство унутрашњих послова – Одељење за ванредне ситуације у Зајечару апелује грађанима да буду савесни како према себи, тако и према својим најближима и комшијама, да обавезно провере своје димоводне канале и димњаке, да не користе електричне уређаје и грејалице које су неисправне и да не остављају лако запаљиви материјал поред грејних тела. Из безбедносних разлога можемо рећи да жар и пепео не би требало да се оставља у пластичним кесама и пластичним контејнерима или у близини неког материјала који је лако запаљив. Потребно је све уређаје за грејање обавезно искључивати пре изласка из куће и оно што је најбитније не остављати малу децу у просторијама поред ових грејних тела“, истиче Игор Димитријевић, начелник Одељења за ванредне ситуације у Зајечару.

Сваки грађанин који примети пожар на неком грађевинском објекту потребно је одмах да позове најближу ватрогасну станицу на број 193, да обавести о догађају и да саслуша инструкције ватрогасаца.

Сви медији који преузму текст, фотографије или видео, дужни су да наведу извор – Тимочка (timocka.rs). Уколико преузимају комплетан текст и фотографије, већи део текста, или је пренета интегрална вест, у обавези су да наведу извор и поставе линк ка тој вести.

Društvene mreže

24,850ПратилацаЛајкуј
4,554ПратилацаЗапрати
1,264ПратилацаЗапрати
222ПратилацаБаци суб