Predstava zaječarskog teatra „Čehovljeva soba, sezona prva“ biće izvedena u Kragujevcu u utorak 30. januara, a u Kraljevu u sredu 31. januara 2024.
Pozorišni komad, po motivima priča Antona Pavloviča Čehova, u adaptaciji Une Đelošević i Nikole Zavišića, koji je i reditelj predstave, premijerno je izveden marta prošle godine. Zaječarski glumački ansambl sa ovom predstavom 2023. godine gostovao je u Knjaževcu, Kruševcu,Smederevu, Beogradu , Loznici, Nikšiću (Crna Gora) i u Boru, a ovogodišnje putovanje počinje gostovanjem u Kragujevcu. Samo dan kasnije 31. januara zaječarski ansambl sa ovom predstavom nastupiće na „Danima Mire Trailović“ u Kraljevu.
U predstavi igraju: Marija Stanković, Miloš Tanasković, Gabrijel Bećarević, Ivana Bartunjek, Branislav Mijatović, Vujadin Milošević, Viktorija Arsić, Nataša Petrović, Jelena Rajić i Ana Bretšnajder.
Bend predstave čine glumci: Vujadin Milošević, Miloš Tanasković, Ana Bretšnajder, Jelena Rajić, Marija Stanković i Ivana Bartunjek, kao i Milan Mitić-profesor gitare i direktor zaječarske muzičke škole.






