ВестиАутомобилско спортско удружење „АС” из Зајечара освојило прво место на трци „Ушће...

Аутомобилско спортско удружење „АС” из Зајечара освојило прво место на трци „Ушће 2021” у Београду

Аутомобилско спортско удружење „АС” из Зајечара освојило је прво место на трци на кружним стазама „Ушће 2021” одржаној минулог викенда у Београду.

АСУ „АС” је био најбољи у конкуренцији клубова, како првог дана надметања 18. тако и дан касније у недељу 19. септембра.

Три прва места и укупних 75 бодова у пласману клубова зајечарском клубу су донели следећи такмичари:

• Ненад Савић (стартни број 51, Застава Југо 55 група Е1 до 1400 ццм) који је освојио прво место у класи 4 (25 бодова),
  • Драган Филиповић (стартни број 106, ” Цитроен Саxо СЛ” до 1600 ццм) који је освојио прво место у класи 5 (25 бодова) и
  • Живота Милић (стартни број 957, “Ренаулт Цлио” 2.0 групе Н) који је освојио прво место у класи 7 (25 бодова).

Првог дана на стази “Ушће” дугачкој 2325 метара, укупно 18 кругова возили су и остали такмичари АСУ „АС“:

• Вукић Дејан (стартни број 132, класа 4, “Сузуки сwифт” 1.4, групе Е1);
  • Лукић Драган (стартни број 555, класа 4, Застава Југо 55 1.4, група Е1)
  • Илић Дејан (стартни број 705, класа 7, “Хонда Интегра”, групе Н/А 2000).

Другог дана такмичења, АСУ “АС” је поново заузео прво место у пласману клубова потврдивши врх табеле у ауто тркама на кружним стазама.

Ево и свих резултата последњег дана трке у Београду, током кога су се чланови зајечарског клуба пет пута нашли на подијуму, освојивши два прва, једно друго и два трећа места у својим категоријама.

1. Лукић Драган (стартни број 555, класа 4, Застава Југо 55 1.4 групе Е1) који је заузео прво место у својој класи освојивши 25 бодова;
2. Ненад Савић (стартни број 51, класа 4, Застава Југо 55, групе Е1 до 1400 ццм) који је заузео друго место у класи 4 и донео клубу 18 бодова;
3. Живота Милић (стартни број 957, “Ренаулт Цлио” 2.0 , група Н) који је заузео прво место у класи 7 и донео клубу 25 бодова.

Осим Драгана Филиповића, који је имао квар на свом возилу, успешно су завршили трку и остали такмичари АСУ „АС“-а. Дејан Вукић (стартни број 132, класа 4, “Сузуки сwифт” 1.4, групе Е1) који је је заузео треће место у класи 4, док је његов имењак Илић (стартни број 705, класа 7, “Хонда Интегра”, групе Н/А 2000) и поред квара на мењачу успео да заврши трку освојивши треће место.

“Пуно похвала и захвалности читавом тиму АСУ „АС“-а на труду и жељи за освајањем шампионске титуле и надамо се да ћемо исти резултат направити и на наредној, уједно и последњој ауто трци на кружним стазама која је предвиђена да се вози на тренажном полигону “Навак” код Пећинаца”, истакао је у разговору за “Глас спорта” Живота Милић, потпредседник Аутомобилског спортског удружења “АС”.

Сви медији који преузму текст, фотографије или видео, дужни су да наведу извор – Тимочка (timocka.rs). Уколико преузимају комплетан текст и фотографије, већи део текста, или је пренета интегрална вест, у обавези су да наведу извор и поставе линк ка тој вести.