U Srbiji promenljivo oblačno sa dužim sunčanim intervalima i u većem delu suvo. Kratkotrajna kiša moguća je na zapadu i jugozapadu zemlje. Vetar slab i umeren, severni. Najniža temperatura od 9 do 17 , a najviša od 26 do 29 stepeni.
U Zaječaru promenljivo oblačno sa dužim sunčanim intervalima. Vetar slab do umeren, severoistočni. Minimalna temperatura 14, maksimalna dnevna i do 30 stepeni. Početak vikenda obeležiće promenljivo oblačno, ali toplije vreme. Najniža temperatura 15, najviša oko 30 stepeni.
U Srbiji će saobraćaj biti umerenog intenziteta i ne bi trebalo da bude zastoja na državnim putevima prvog i drugog reda, saopštio je Auto-moto savez Srbije.
Vozače tokom dana očekuje toplo vreme, bez najavljenih padavina, koje će doneti dobre uslove za vožnju.
Kraj turističke sezone donosi umeren intenzitet saobraćaja i dobru prohodnost.
Međutim, pored povoljnih vremenskih uslova u vožnji je uvek potrebno više opreznosti, a posebno u danima intenzivnih radova zbog kojih je na snazi veliki broj izmena u saobraćaju, upozoravaju iz AMSS.
Na putničkim terminalima na graničnim prelazima nema zadržavanja, a čekanja nema ni na naplatnim stanicama u Srbiji.






