U Srbiji ujutro po kotlinama kratkotrajna magla. U toku dana pretežno sunčano i malo toplije. Vetar slab i umeren, severozapadni, poslepodne i uveče u skretanju na jugoistočni. Najniža temperatura od 10 do 16 , a najviša od 27 do 29 stepeni.
U Zaječaru uglavnom sunčano i toplije vreme, moguće naoblačenje u večernjim časovima. Vetar slab do umeren, severozapadni. Minimalna temperatura 15, maksimalna dnevna oko 29 stepeni. Sutra vedro i pretežno sunčano. Najniža temperatura 14, najviša i do 31 stepen.
U Srbiji se danas očekuje umereniji intenzitet saobraćaja na autoputevima i ostalim frekventnijim pravcima, dok će broj vozila biti povećavan unutar gradova, ali i na njihovim prilaznim putevima, saopštio je Auto moto savez Srbije.
Vremenski uslovi za vožnju su sada mnogo povoljniji i lakši, sem slabe magle i sumaglice koje može biti u jutarnjim ili večernjim satima pored reka u kotlinama ili preko planinskih prevoja.
Dnevne temperature, prema najavi RHMZ ne bi trebalo da prelaze 30 stepeni, što će rasteretiti vozače, a posebno one koji imaju u planu duža putovanja.
Na naplatnim stanicama u Srbiji za sada nema zadržavanja.
Na graničnim prelazima na putničkim terminalima ima zadržavanja, tako da se na Preševu u Gostunu na izlazu iz zemlje čeka 40 minuta.
Na teretnim terminalima kamioni ne čekaju na izlazu i ulazu u Srbiju.







