U Srbiji sunčano i toplo. Vetar slab, promenljivog smera. Najniža temperatura od 9 do 17, a najviša od 29 do 32 stepeni.
U Zaječaru drugog dana vikenda vedro i sunčano. Vetar slab do umeren, severni i severozapadni. Minimalna temperatura 14, maksimalna dnevna oko 32 stepena. Prvog radnog dana u nedelji pretežno sunčano i toplije. Najniža temperatura 16, najviša i do 33 stepena.
Vikendom se najčešće putuje. Neko koristi poslednje dane leta za odmor, a većina se sa odmora vraća. Na graničnom prelazu Horgoš putnici na izlazu iz zemlje čekaju pet sati u koloni dugoj pet kilometara.
Na graničnom prelazu Horgoš putnici na ulazu u zemlju čekaju oko 30 minuta, dok na izlazu iz zemlje čekaju pet sati.
Popunjen je i međuprostor između Horgoša i prelaza Reske tako da vozači, da bi ušli u Mađarsku, čekaju još najmanje tri sata.
Kada je reč o graničnom prelazu Gradina, automobili na ulazu takođe čekaju 30 minuta, na izlazu 15 minuta.
Na srpsko-makedonskoj granici Preševo putnici na ulazu u zemlju čekaju sat vremena, dok na izlazu čekaju 30 minuta.
Na prelazu Kelebija, putnici na ulazu čekaju oko 30 minuta, dok na izlazu čekaju sat i po vremena.
Putnička vozila na graničnom prelazu sa Crnom Gorom Gostun, na ulazu čekaju 30 minuta, dok na izlazu čekaju sat i po vremena.
Na obližnjem prelazu Špiljani putnici u oba pravca čekaju 30 minuta.




