VestiNovi trijumf odbojkašica Zaječara: Kragujevčanke pale posle preokreta i pet odigranih setova

Odbojkašice Zaječara savladale su posle velike borbe ekipu „Smeč 5” u Kragujevcu sa 3:2 u setovima, nanevši drugi poraz u sezoni na istovetan način svojim rivalkama.

Naglasili smo u najavi duela da očekuje težak zadatak izabranice trenera Tošića, što se i obistinilo. Domaćinu gori pod nogama, svaki bod je i te kako bitan, ali Zaječarke igraju ovu sezonu bez pardona, protiv daleko iskusnijih ekipa.

Počelo je odlično za gošće, rutinski dobijen prvi set rezultatom 19:25. Međutim, usledio je preokret Kragujevčanki i dva dobijena seta domaćih odbojkašica 25:21 i 25:15. I kada su mnogi pomislili da je sve gotovo, podigle su se iz pepela Zaječarke i novim preokretom rešile meč u svoju korist. U dva poslednja seta bilo je 19:25 i 10:15 za gošće, koje su na taj način stigle do šeste pobede u sezoni.

Ekipa Zaječara nalazi se na 6. mestu tabele Prve „B“ lige Srbije sa 16 osvojenih bodova i čini se da su već sad napravile pristojnu zalihu bodova da ne razmišljaju o opstanku.

Rezultat dobija na značaju ako se zna da igračice Ivana Buce Tošića imaju i dve utakmice manje, koje će odigrati na domaćem terenu, protiv „Gimnazijalca” iz Kraljeva i „Zlatibora” iz Čajetine iz 8. i 10. kola, dok po rasporedu redovnog 14. kola sledi duel protiv trećeplasiranog „Valjeva” u gostima.

Svi mediji koji preuzmu tekst, fotografije ili video, dužni su da navedu izvor – Timočka (timocka.rs). Ukoliko preuzimaju kompletan tekst i fotografije, veći deo teksta, ili je preneta integralna vest, u obavezi su da navedu izvor i postave link ka toj vesti.