U petak, 14. februara na Rajačkim pivnicama prigodnim programom tradicionalno će biti obeležen Sveti Trifun, zaštitnik vinara i vinogradara. Na ovaj dan orezuje se loza i vinom se zalivaju čokoti jer se veruje da će se na taj način povratiti vinogradu malaksala snaga posle dugog zimskog perioda.
Program će početi u 10:00 sati koncertom orkestra „Kontrakord” i prikazom izvornog narodnog stvaralaštva. U 10 sati i 30 minuta biće obavljeno rezanje slavskog kolača i rezidba vinove loze.
Za sve zainteresovane posetioce iz Negotina je organizovan i besplatan prevoz. Polazak je u 09:00 sati ispred Pedagoške akademije, a povratak u 14:00 sati.
Organizatori programa obeležavanja Svetog Trifuna na Rajačkim pivnicama su Turistička organizacija opštine Negotin i Opština Negotin.







