Timočka Timočka
Početna / Vesti / Pokret „Pobeda ZA naš grad – Dr Nenad Ristović”: Gradska groblja moraju ostati gradska svojina
Pokret „Pobeda ZA naš grad – Dr Nenad Ristović” — Saopštenje povodom upravljanja i održavanja groblja

Pokret „Pobeda ZA naš grad – Dr Nenad Ristović”: Gradska groblja moraju ostati gradska svojina

Pokret „Pobeda ZA naš grad – Dr Nenad Ristović” povodom najave da će se na dnevnom redu zasedanja Skupštine grada Zaječara pred odbornicima naći predlog odluke da se kroz projekat javno-privatnog partnerstva sa elementima koncesije upravljanje i održavanje groblja, kao i usluge sahranjivanja, umesto gradu povere nekom drugom, uputio je saopštenje u kome najoštrije osuđuje pokušaj da se gradska groblja u Zaječaru na bilo koji način uzimaju u bilo kakve varijante javno-privatnih partnerstava, koncesija ili privatizacije.

„’Pokret pobeda ZA naš grad – Dr Nenad Ristović’ najoštrije osuđuje svaki pokušaj da se gradska groblja u Zaječaru na bilo koji način uzimaju u bilo kakve varijante javno-privatnih partnerstava, koncesija ili privatizacije.
Na gradskim grobljima su preci svih nas, istorija ovoga grada i istorija svakog od nas.
Protiv inicijative gradonačelnika Boška Ničića i Gradskog veća (sastavljenog od članova Srpske napredne stranke, Socijalističke partije Srbije i ostalih poltrona) da naši preci budu predmet njihovih biznis kombinacija, ’Pokret pobeda ZA naš grad – Dr Nenad Ristović’ će se boriti na sve zakonske načine.
Gradska groblja moraju ostati gradska svojina, odnosno svojina svih nas i o njima se moramo starati mi, odnosno naš grad”, navodi se u saopštenju Pokreta „Pobeda ZA naš grad – Dr Nenad Ristović”.

Možda će Vas zanimati

Grad Zaječar — Zima, sneg

Danas suvo i umereno oblačno, najviša dnevna temperatura i do 18 stepeni

U Srbiji umereno oblačno i još malo toplije. Vetar umeren, a na planinama i na …

Timočka Krajina — COVID-19

Epidemiološka situacija na teritoriji Timočke Krajine – 20.01.2021.

Epidemiološka situacija na teritoriji Timočke Krajine – sreda, 20.01.2021.ZAJEČARNa osnovu 64 novoobrađena PCR i AG …

Pretplatite se
Obavesti o
guest
0 Komentara
Ugrađene povratne informacije
Pogledajte sve komentare
0
Voleli bismo da čujemo Vaše mišljenje, ostavite komentarx
()
x

Pin It on Pinterest

Odabir pisma

Ćirilica Latinica