Timočka Timočka
Početna / Vesti / Pokret „Pobeda ZA naš grad – Dr Nenad Ristović”: Gradska groblja moraju ostati gradska svojina
Pokret „Pobeda ZA naš grad – Dr Nenad Ristović” — Saopštenje povodom upravljanja i održavanja groblja

Pokret „Pobeda ZA naš grad – Dr Nenad Ristović”: Gradska groblja moraju ostati gradska svojina

Pokret „Pobeda ZA naš grad – Dr Nenad Ristović” povodom najave da će se na dnevnom redu zasedanja Skupštine grada Zaječara pred odbornicima naći predlog odluke da se kroz projekat javno-privatnog partnerstva sa elementima koncesije upravljanje i održavanje groblja, kao i usluge sahranjivanja, umesto gradu povere nekom drugom, uputio je saopštenje u kome najoštrije osuđuje pokušaj da se gradska groblja u Zaječaru na bilo koji način uzimaju u bilo kakve varijante javno-privatnih partnerstava, koncesija ili privatizacije.

„’Pokret pobeda ZA naš grad – Dr Nenad Ristović’ najoštrije osuđuje svaki pokušaj da se gradska groblja u Zaječaru na bilo koji način uzimaju u bilo kakve varijante javno-privatnih partnerstava, koncesija ili privatizacije.
Na gradskim grobljima su preci svih nas, istorija ovoga grada i istorija svakog od nas.
Protiv inicijative gradonačelnika Boška Ničića i Gradskog veća (sastavljenog od članova Srpske napredne stranke, Socijalističke partije Srbije i ostalih poltrona) da naši preci budu predmet njihovih biznis kombinacija, ’Pokret pobeda ZA naš grad – Dr Nenad Ristović’ će se boriti na sve zakonske načine.
Gradska groblja moraju ostati gradska svojina, odnosno svojina svih nas i o njima se moramo starati mi, odnosno naš grad”, navodi se u saopštenju Pokreta „Pobeda ZA naš grad – Dr Nenad Ristović”.

Možda će Vas zanimati

Električar na banderi

Pojedini potrošači u Zaječaru i Lasovu sutra bez struje

Zbog radova na električnoj mreži sutra, 21. oktobra, bez struje će biti pojedini potrošači u …

Istorijski arhiv „Timočka Krajina” Zaječar: Interaktivna izložba „France eMotion”

Otvorena izložba „France eMotion” u zaječarskom Istorijskom arhivu

Povodom 102. godišnjice oslobođenja Zaječara u Prvom svetskom ratu, u Istorijskom arhivu „Timočka Krajina” otvorena …

Pretplatite se
Obavesti o
guest
0 Komentara
Ugrađene povratne informacije
Pogledajte sve komentare
0
Voleli bismo da čujemo Vaše mišljenje, ostavite komentarx
()
x

Pin It on Pinterest

Odabir pisma

Ćirilica Latinica